Lise Önerisi

Hamzz

Hectopat
Makaleler
3
Yer
20 W 34th St, New York, NY 10001
Daha fazla  
Merhaba hocalarım. Sizden tavsiye almak istiyorum.
Öncelikle denemelerim gayet iyi, istediğim çoğu liseye bu gidişle gidebilirim. Size tek sorum, nereye gitmeliyim?
Birkaç seçenek sunacağım, bu bölgelerden hangisini tercih edeceğinizi ve o bölgedeki hangi lisenin diğerlerine kıyasla daha iyi olduğunu açıklarsanız sevinirim.
  • Ankara- Pursaklar Fen, Çankaya Fen, Atatürk Anadolu, Cumhuriyet Fen
  • İzmir- Atatürk Lisesi, Bornova Anadolu
  • İstanbul- Robert Koleji, Galatasaray Lisesi, Beşiktaş Kabataş Erkek Lisesi, Atatürk Fen, Sakıp Sabancı...
  • Kırşehir- Kırşehir Fen
  • Kayseri- Kayseri Fen
  • Malatya- Erman Ilacak Fen
Not: Benim için sadece lisenin başarısı değil, ortamı da önemli. Kaliteli bir çevre, sosyalleşmek için uygun alanlar, eğlenmek için konserler vb. etkinliklerin yapılması gibi gibi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle denemelerim gayet iyi, istediğim çoğu liseye bu gidişle gidebilirim. Size tek sorum, nereye gitmeliyim?
Birkaç seçenek sunacağım, bu bölgelerden hangisini tercih edeceğinizi ve o bölgedeki hangi lisenin diğerlerine kıyasla daha iyi olduğunu açıklarsanız sevinirim.
  • Ankara- pursaklar fen, çankaya fen, Atatürk Anadolu, cumhuriyet fen.
  • İzmir- Atatürk lisesi, bornova Anadolu.
  • İstanbul- robert koleji, Galatasaray lisesi, Beşiktaş kabataş erkek lisesi, Atatürk fen, sakıp sabancı...
  • Kırşehir- Kırşehir fen.
  • Kayseri- Kayseri fen.
  • Malatya- erman ılacak fen.
Not: Benim için sadece lisenin başarısı değil, ortamı da önemli. Kaliteli bir çevre, sosyalleşmek için uygun alanlar, eğlenmek için konserler vb. etkinliklerin yapılması gibi gibi.

Eğer hedefiniz çok yüksek değilse 450 puan ile Beşiktaş Anadolu veya Atatürk fen lisesine gidebilirsiniz. Babam afı'dan mezun olalı 40 yıl oldu arkadaşlarıyla budan 1 hafta önce filan görüşmüşler. Beşiktaş lisesinin ortamını anlatmaya gerek yok zaten.

Çok ciddi görünüyorsunuz, sırf bir lise için farklı illere gitmezdim ben.
Hocam bulunduğum bölge berbat ötesi bir yer.
Ne gezilecek bir yer var, ne de başka bir şey.
Kekolarla dolu, ortaokullu çocukların yanında bıçak taşıdığı bir yer.
Ben kendime en iyi gelecek yere gitmek istiyorum, bunun için de sizin fikirlerinizi almak istedim.
@Max Stirner çok yüksek bir hedefim yok.
Güzel bir ortamı olsun ve başarılı olsun yeter benim için.

Hocam ben İzmirde yaşıyorum ve duyduğuma göre Atatürk Lisesi eğitim bakımından iyi bir okul. Bornovayı tam hatırlamıyorum. Övgü Terzibaşıoğlu da olabilir de Atatürk Lisesi potansiyeliniz var ise harcamayın derim.

• Ankara- Pursaklar Fen, Çankaya Fen, Atatürk Anadolu, Cumhuriyet Fen
  • İzmir- Atatürk Lisesi, Bornova Anadolu
  • İstanbul- Robert Koleji, Galatasaray Lisesi, Beşiktaş Kabataş Erkek Lisesi, Atatürk Fen, Sakıp Sabancı...
  • Kırşehir- Kırşehir Fen
  • Kayseri- Kayseri Fen
  • Malatya- Erman Ilacak Fen
Hocam şehir dışında okumayı düşünüyorsanız fikrinizi bir gözden geçirin derim, kaliteli bir çevre bu puanla illa her ilde vardır diye düşünüyorum.

Hocam bulunduğum bölge berbat ötesi bir yer.
Ne gezilecek bir yer var, ne de başka bir şey.
Kekolarla dolu, ortaokullu çocukların yanında bıçak taşıdığı bir yer.
Ben kendime en iyi gelecek yere gitmek istiyorum, bunun için de sizin fikirlerinizi almak istedim.
@Max Stirner çok yüksek bir hedefim yok.
Güzel bir ortamı olsun ve başarılı olsun yeter benim için.

Hocam bende seneye sınava gireceğim için bayağı lise baktım ortam olarak Beşiktaş Anadolu'yu çok beğendim.

Hocam şehir dışında okumayı düşünüyorsanız fikrinizi bir gözden geçirin derim, kaliteli bir çevre bu puanla illa her ilde vardır diye düşünüyorum.
Kendime kesin bir şey belirlemedim hocam zaten, sizin fikirlerinizi de almak istiyorum.
Ek olarak, Ankara dışında bir liseye gidecek olursam yurtta kalacağım. eğer İzmir'e gidersem de 1+1 evde tek başıma yaşayacağım.
Şehir dışını da şu yüzden dedim aileden uzakta kalmak sıkıntı olabilir ama en iyisini siz bilirsiniz.
Ankara'ya gidersem ailemle yaşayacağım hocam. Diğer şehirlerde yalnızım fakat çok özlem çeken biri değilim ben. Tabii aksaklıklar olur fakat üstesinden de gelinebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı