Lise Önerisi

Ben de Beşiktaş Anadolu'dayım şu an, 2020'de girmiştim. Yüzdelik olarak biraz düşük kalabilir size ancak yine de sormak istediğiniz bir şey olursa elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım.😀

Merhaba hocalarım. Sizden tavsiye almak istiyorum.
Öncelikle denemelerim gayet iyi, istediğim çoğu liseye bu gidişle gidebilirim. Size tek sorum, nereye gitmeliyim?
Birkaç seçenek sunacağım, bu bölgelerden hangisini tercih edeceğinizi ve o bölgedeki hangi lisenin diğerlerine kıyasla daha iyi olduğunu açıklarsanız sevinirim.
  • Ankara- Pursaklar Fen, Çankaya Fen, Atatürk Anadolu, Cumhuriyet Fen
  • İzmir- Atatürk Lisesi, Bornova Anadolu
  • İstanbul- Robert Koleji, Galatasaray Lisesi, Beşiktaş Kabataş Erkek Lisesi, Atatürk Fen, Sakıp Sabancı...
  • Kırşehir- Kırşehir Fen
  • Kayseri- Kayseri Fen
  • Malatya- Erman Ilacak Fen
Not: Benim için sadece lisenin başarısı değil, ortamı da önemli. Kaliteli bir çevre, sosyalleşmek için uygun alanlar, eğlenmek için konserler vb. etkinliklerin yapılması gibi gibi.
Robert ancak çok pahalı

Ben de Beşiktaş Anadolu'dayım şu an, 2020'de girmiştim. Yüzdelik olarak biraz düşük kalabilir size ancak yine de sormak istediğiniz bir şey olursa elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım.😀
Hocam lise ortamı nasıl? Arkadaş çevreniz kaliteli mi? Okul ne tür etkinlikler yapıyor? Erasmus vb. bir projeye katılımı var mı? Okul yurtları nasıl? Çevre bölge sosyalleşmek ve gezilmek için uygun mu?
Şimdiden teşekkürler cevabınız için.

Kendime kesin bir şey belirlemedim hocam zaten, sizin fikirlerinizi de almak istiyorum.
Ek olarak, Ankara dışında bir liseye gidecek olursam yurtta kalacağım. eğer İzmir'e gidersem de 1+1 evde tek başıma yaşayacağım.

Ankara'ya gidersem ailemle yaşayacağım hocam. Diğer şehirlerde yalnızım fakat çok özlem çeken biri değilim ben. Tabii aksaklıklar olur fakat üstesinden de gelinebilir.
Aksaklıklar dediğin gibi kaldırılabilir eğer sen kendini bilip yapabileceğini düşünüyorsan yapman güzel olur.

Hocam bulunduğum bölge berbat ötesi bir yer.
Ne gezilecek bir yer var, ne de başka bir şey.
Kekolarla dolu, ortaokullu çocukların yanında bıçak taşıdığı bir yer.
Ben kendime en iyi gelecek yere gitmek istiyorum, bunun için de sizin fikirlerinizi almak istedim.
@Max Stirner çok yüksek bir hedefim yok.
Güzel bir ortamı olsun ve başarılı olsun yeter benim için.
Neredesiniz hocam?

Ankara için konuşayım, dört okul da harika okullar ama Pursaklar bildiğiniz malum partinin kalesi durumunda. Kırşehir ve Kayseri'yi düşünme bile.
Bu arada, senin üniversite hedefin ne? Eşit ağırlık bölümü istiyorsan Fen lisesine gitmen biraz sıkıntı olabilir.

Ankara için konuşayım, dört okul da harika okullar ama Pursaklar bildiğiniz malum partinin kalesi durumunda. Kırşehir ve Kayseri'yi düşünme bile.
Bu arada, senin üniversite hedefin ne? Eşit ağırlık bölümü istiyorsan Fen lisesine gitmen biraz sıkıntı olabilir.
Sayısal istiyorum hocam.
Üniversite olarak Bahçeşehir, Koç, İTÜ, Boğaziçi, Gazi vb. olabilir.
Eğer olanağım olursa Türkiye'de okumak yerine yurtdışında okumayı da düşünüyorum.

Geri
Yukarı