Lise ortamı nasıl ?

Berkay Şimşek

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yarın liseye başlayacağım. İstanbulda oturuyorum, Maltepe'nin oralardaymış okul... Meslek lisesi. Şimdi 9.sınıfta okulun ilk günü nasıl oluyor, sorması ayıp. Lise ortamı nasıl? Gerçi bizim okul 2013-2014 senesinde İstanbul'daki en kaliteli 1. meslek lisesi seçilmiş. Neyse yani ortam nasıl biraz bahseder misiniz?

Ben Kırklareli'de Anadolu lisesine başlıyacağım yarın. Benim gideceğim lisede her yıl 9. sınıflara okulun üzerinden kuş yemi atıyorlarmış.:D

Yavaş yavaş alışacaksın. Doğru düzgün bir arkadaş bul gerisi gelir zaten. Tabi doğal olarak biraz daha farklıdır lise ortamı. Ortam değilde derslerine bakmanı tavsiye ederim.

Para isteyen tipler olacaktır mutlaka, onlara para verme. Gerekirse fakir gibi görün ama para verme.

Meslek Liselerinin durumu hiç iç açıcı değil. Neyse daha beteri de olabilirdi. Mesela İmam Hatip'e de gidebilirdin. Gitmediğin için dua et :D

Daha gençsin ama ortam yerine dersleri düşün biraz. Yoksa ileride kafanı vuracak duvar ararsın.

Para isteyen tipler olacaktır mutlaka, onlara para verme. Gerekirse fakir gibi görün ama para verme.

Bunlardan hep olur. Borç isterler hep. Tavsiyem borç verme kimseye. Geri vermezler. Çok denemek istiyorsan ver. Geri isteyince sen kötü olursun.

Son düzenleme:
Meslek Liselerinin durumu hiç iç açıcı değil. Neyse daha beteri de olabilirdi. Mesela İmam Hatip'e de gidebilirdin. Gitmediğin için dua et :D

Daha gençsin ama ortam yerine dersleri düşün biraz. Yoksa ileride kafanı vuracak duvar ararsın.

Bunlardan hep olur. Borç isterler hep. Tavsiyem borç verme kimseye. Geri vermezler. Çok denemek istiyorsan ver. İsteyince sen kötü olursun.

Yoksa ileride kafanı vuracak duvar ararsın. Bu söze sonuna kadar katılıyorum Recep abi. Şimdiki gençler farkına varamıyorlar çoğu şeyin. Ortam merakı, kız merakı, onu bunu özenmeleri hayatlarını mahvediyor aslında farkında değiller.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı