Lise ortamı nasıldır?

Stalin Roll

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 9.sınıfa geçtim ve soruyorum ortam nasıl oluyor? Ben biraz inek bir tipim beni bu yüzden dışlarlar mı? Cevaplarınızı bekliyorum.

Okuldan ve okulun bulunduğu yere göre değişir. Bizim okul biraz elit bir yerdeydi, genelde elit yerlerde daha çok şimarık, kaypak tipler olur ama genel olarak iyiydi. Şimarık ve sıkıntılı tipler her okulda olur zaten genel olarak söyledim ama lise ortamı iyidir. Sosyal olarak hayatının üniversiteden sonra belki üniversiteden daha önemli olan dönemidir.
Liseyi bitirdim diploma puanım 90+ dı herhangi bir dalga geçme, dışlama durumu olmadı. Tam tersi durum olur hatta. Merak etme. Lisede zaten sen de açılırsın.

Leş bir ortam. Eğer okul özel okul değilse ve ya çok iyi bir anadolu lisesi değilse kötü bir ortam oluyor. Adrese dayalı yerleştirme yüzünden çoğu Anadolu Lisesi içine çok rahat girebiliyorlar. İyi ve adı bilindik bir Anadolu Lisesi'nde okusam da bunu çok ciddi anlamda yaşadım. Bu sebeple son senem olduğu ve Üniversite'ye hazırlandığım için okulumu değiştirdim. Hava atmak gibi olmasın okul değiştirmem gerçekten gece-gündüz kadar fark etti. Kendimle aynı soruna muzdarip birçok farklı yaşıtımla iletişim kurma fırsatı buldum. Herkesin yakındığı şey aynı, 40 kişilik sınıflarda çoğu kişi ya bağırıyor, ya telefonla oynuyor, ya da uyuyor. Dersler savaş alanında işleniyor sanki. Öğretmenler mükemmel olsa dahi bu karmaşada ders anlatamıyor. Okuduğunuz okula göre hayatı dışlamış, geleceği düşünmeden yaşayan, kendilerine dahi faydasız tiplerle karşılaşacaksınız. İnek olduğunuzu söylediğiniz için ödevleriniz istenecek, kopya talep edilecek. Bu yüzden başarınızı olabildiğince gizlemeye çalışmalı ve insanları aldırış etmemeniz gerekli.

Leş bir ortam. Eğer okul özel okul değilse veya çok iyi bir Anadolu lisesi değilse kötü bir ortam oluyor. Adrese dayalı yerleştirme yüzünden çoğu Anadolu lisesi içine çok rahat girebiliyorlar. Bu sebeple son senem olduğu ve üniversite'ye hazırlandığım için okulumu değiştirdim. İyi ve adı bilindik bir Anadolu lisesi'nde okusam da bunu çok ciddi anlamda yaşadım. Hava atmak gibi olmasın okul değiştirmem gerçekten gece-gündüz kadar fark etti. Kendimle aynı soruna muzdarip birçok farklı yaşıtımla iletişim kurma fırsatı buldum. Herkesin yakındığı şey aynı. Okuduğunuz okula göre hayatı dışlamış, geleceği düşünmeden yaşayan, kendilerine dahi faydasız tiplerle karşılaşacaksınız. İnek olduğunuzu söylediğiniz için ödevleriniz istenecek, kopya talep edilecek. Bu yüzden başarınızı olabildiğince gizlemeye çalışmalı ve insanları aldırış etmemeniz gerekli.

Vallahi gizlemekde bir yere kadar o nasıl olacak.
@Stalin Roll görsellerinden güzel ve modern bir liseye benziyor ben tarihi eser bir lisede okuyorum. (ciddiyim)

Hangi lise hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı