Lise ortamında nasıl arkadaş edinilir?

cileklikek

Hectopat
Öncelikle merhabalar. Bu sene liseye geçtim. Sınıfımda 22 kız 11 erkek bulunmakta. İlk gün sıra arkadaşım olan kızla tanıştım. Öyle dışarı falan çıkıp öğlen arasında birlikte yemek yemiştik sohbet ederek. Bugün satıldım denilebilirim. Çok detay vermek istemiyorum neyse başka bir yere oturdum bende öyle. Yanımdaki kızda sürekli arkasında arkadaşı ile konuşuyordu vs. onca insan içinde kendimi yalnız hissediyorum. Sınıfta çoğu kişi önceden birbirini tanıyor olduğundan herkes laylay yapıyordu kendi arasında. Kızlar gruplaşmaya başlamıştı bile, bildiğiniz ergen çetesi gibi. Bizim okulda telefonlar toplanır normalde ama bırakmamışlar. Boş derste gittiler köşeye fotoğraf çekinmeye, poz vere vere. Kendilerini bir şey sanıyorlar. İlk günden erkek etkilemeye kalkışanlar var aralarında. Bir havalar bir artist duruşlar. Neyse bunların dışında kendi halinde takılanlar da var, zaten o gruba dahil olanlarla arkadaşlık etmek istemiyorum çünkü dediğim gibi aşırı ergence ve aptalca davranıyorlar. 2 sene bu sınıf ile okuyacağım, tek takılmak ve arkadaşsız kalmak istemiyorum. Nasıl arkadaş edinebilirim, nasıl çevremi toplayabilirim? Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

Kendin ol. Vakti gelince değerini anlayıp yanına sokulmaya başlarlar. Milletle konuşmak için şekilden şekile girme. Muhabbet et onlar gibi ama değiştirme kendini.

Benim yaşadığım durumu yaşıyorsun şu an :D. Normalde asosyal falan değilimdir her ortama uyabilirim fakat sınıfımda uyulmayacak tipler var. Bu yüzden diğer sınıfta ki arkadaşlarımla teneffüste buluşuyorum. Biraz onları dinle sana uyan bir konu olduğu an direkt araya gir konuşmanı biraz onlara göre ayarlarsan bir bakmışsın onlarla aynı ortamdasın ama sakın arkadaşsız kalmayayım diye kötü tiplerle takılma hem gençliğini hem okul hayatını mahvederler.

Kendinizi saçma bir arkadaş grubu için değiştirmeyin biz lisedeyken ünlü bir söz vardı " farkımız tarzımız" diye. Arkadaş edinmek zamanla olacak bir şeydir ama kendinize yakın gördüğünüz biri ile gidip konuşarak başlayabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı