Lise sınavına çalışamamak

Rasim Kayrak

Hectopat
Makaleler
2
Yer
5391AA Netherlands
Daha fazla  
Meslek
ben mezun oldum la
1 Kasım'da sınavlarım başlıyor. Planım ilk defa ders çalışmak. Elimde gerekli defter ve notlar var. Özet çıkarmam gerek. Ama aşırı üşeniyorum. Ne yapmam gerekiyor? İlk defa ders çalışacak birine ne önerirsiniz? Yazı yazmaktansa bir yerimin kırılmasını tercih edebilirim. Ama yazmam da gerekiyor. Gerekli motivsayonu bulup özet çıkarmaya mı başlamalıyım?

Dostum oturup çalışman gerekiyor işte. Bu işler sağda solda tavsiye aramakla olmuyor. Biraz sert olmuş olabilir ama motivasyon falanla uğraşacaksan senle işimiz daha çok.

Yapacak bir şey yok. Bu akşam bir yandan videomu açacağım bir yandan yazımı yazacağım. Son haftamı tamamen tekrar ile geçireceğim.

Sayısal ders harici ezber işi zaten. Ben mat hariç hep son gün çalışırdım. Çalıştıklarımı kardeşime anlatırdım, akılda kalıcı oluyor. Motivasyon işi boş. 2 dakika gaza gelirsin, söner sonra.

Sayısal ders harici ezber işi zaten. Ben mat hariç hep son gün çalışırdım. Çalıştıklarımı kardeşime anlatırdım, akılda kalıcı oluyor. Motivasyon işi boş. 2 dakika gaza gelirsin, söner sonra.

Belki haklı olabilirsiniz. Ama ben dil bölümündeyim. Matematik yok ve eşit ağırlık için matematik ne ise benim için İngilizce o şu anda.
İçinizden gelmediği o kadar açık ki. Ne önerilirse önerilsin, en başta kendinizi aşmanız gerekli.
Bunu nasıl yapabilirim?

1 Kasım'da sınavlarım başlıyor. Planım ilk defa ders çalışmak. Elimde gerekli defter ve notlar var. Özet çıkarmam gerek. Ama aşırı üşeniyorum. Ne yapmam gerekiyor? İlk defa ders çalışacak birine ne önerirsiniz? Yazı yazmaktansa bir yerimin kırılmasını tercih edebilirim. Ama yazmam da gerekiyor. Gerekli motivsayonu bulup özet çıkarmaya mı başlamalıyım?
Özet çıkararak ve birisine anlatarak çalışırsan daha çok aklında kalır. Ben okula giderken çalışacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı