Lise sınavları hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

Burada sıkıntı eğitim sisteminin temelinden başlıyor. Sınav için bu puanlar etkili olacak, ama eğitim adaletsizliği var. E peki yapmazsan öğrenciyi nasıl ölçeceksin? Ölçemeyeceksin. Peki virüsten ne haber? LGS'de sosyal mesafe dediklerini görmüştük, yani pek bir şey beklemiyorum. Vaka sayıları zaten fazla, daha da artacak. Kısacası çıkmazdayız ama sınavlar zaten yapılacağı için ben ertelenmemesi taraftarıyım. Psikolojiyi de etkiliyor.

Bana fark etmiyor ama bence artık yapılmalı. Son zamanlarda fikrim değişti tabii ama o kadar kongre, cenaze yapılırken sınav yapmayacakları fikri saçma geliyor. Zaten az konudan sorumlu olacağız, pek bir problem olacağını düşünmüyorum.

Burada sıkıntı eğitim sisteminin temelinden başlıyor. Sınav için bu puanlar etkili olacak, ama eğitim adaletsizliği var. E peki yapmazsan öğrenciyi nasıl ölçeceksin? Ölçemeyeceksin. Peki virüsten ne haber? LGS'de sosyal mesafe dediklerini görmüştük, yani pek bir şey beklemiyorum. Vaka sayıları zaten fazla, daha da artacak. Kısacası çıkmazdayız ama sınavlar zaten yapılacağı için ben ertelenmemesi taraftarıyım. Psikolojiyi de etkiliyor.
Performans ödevleri verildi bize biz o şekilde değerlendirildik ilk dönem. Tabii sınav kadar kesin bir değerlendirme değil fakat yine de iş görür diye düşünüyorum. Bir sürü insanın hayatını riske atmaktan iyidir.

Yeni konular

Geri
Yukarı