Lise taban puanları düşer mi?

Sredih

Femtopat
11. sınıfa geçtim ve zamaninda LGS ile cok minik bir farkla kaçırdığım lise geçen sene taban puani benim puanimin yarim puan ustuydu. Bu sene taban puan sabit falan mı kalıyor (11. sınıf) yoksa düşer mi bilgisi olan?

drwebmaster

Femtopat
Merhabalar ,
Eğer kendiniz için soruyorsanız istediğiniz lisenin taban puanı düşmüş olsa bile siz o puana göre geçiş yapamazsınız maalesef Sizin girdiğiniz seneye ait puana bakmanız gerekiyor

Bununla beraber sadece puanının düşüp düşmeyeceği ile alakalı bir soruysa hangi liseyi sorduğunuzu yazarsanız bakıp ortalama bir puan tahmininde bulunabilirim

KS
KS
Sredih

Sredih

Femtopat
Merhabalar ,
Eğer kendiniz için soruyorsanız istediğiniz lisenin taban puanı düşmüş olsa bile siz o puana göre geçiş yapamazsınız maalesef Sizin girdiğiniz seneye ait puana bakmanız gerekiyor

Bununla beraber sadece puanının düşüp düşmeyeceği ile alakalı bir soruysa hangi liseyi sorduğunuzu yazarsanız bakıp ortalama bir puan tahmininde bulunabilirim
tam olarak sorduğum soru şu ben 11. sinifa gectim ve okul değiştirmeyi dusunuyorum benim 11. sinif icin gereken puan düşermi

drwebmaster

Femtopat
tam olarak sorduğum soru şu ben 11. sinifa gectim ve okul değiştirmeyi dusunuyorum benim 11. sinif icin gereken puan düşermi
Anladım, sizin bakmanız gereken taban puanı şu an tercih yapan 8. sınıf öğrencilerin puanı olmayacak. Siz nakil işlemi yapacağınız için e okul üzerinden nakil için boşluk var mı varsa en son alınan öğrencinin (11. sınıf) puanı kaç buna bakacaksınız

KS
KS
Sredih

Sredih

Femtopat
Anladım, sizin bakmanız gereken taban puanı şu an tercih yapan 8. sınıf öğrencilerin puanı olmayacak. Siz nakil işlemi yapacağınız için e okul üzerinden nakil için boşluk var mı varsa en son alınan öğrencinin (11. sınıf) puanı kaç buna bakacaksınız
evet bunu biliyorumda 11. sınıf puanı nı yarim puanla kaçırıyorum bu puan acaba düşer mi

drwebmaster

Femtopat
evet bunu biliyorumda 11. sınıf puanı nı yarim puanla kaçırıyorum bu puan acaba düşer mi
Kusura bakmayın, ben soruyu en başında yanlış anlamışım
Tabi ki düşebilir, son sınıfa doğru bazı öğrenciler özel okula geçiyor ve onlardan oluşan boşluklar için nakil işlemleri oluyor Veya açık liseye geçiyor.
Siz nakil işlemlerini takip edin mutlaka

Kckc

Decipat
Kusura bakmayın, ben soruyu en başında yanlış anlamışım
Tabii ki düşebilir, son sınıfa doğru bazı öğrenciler özel okula geçiyor ve onlardan oluşan boşluklar için nakil işlemleri oluyor Veya açık liseye geçiyor.
Siz nakil işlemlerini takip edin mutlaka

Merhaba hocam benim gitmek istediğim okulun bütün LGS'lerdeki yüzdelik dilimi şöyle:

2021 4.51

2020 3.81

2019 3.53

2018 3.87

Kontenjanları ise:

2022 204

2021 204

2020 320

2019 180

2018 180

Hocam bu verilere dayanarak geçen sene taban yüzdelik dilimi 4.51 olan okula gider miyim?

Genel yüzdelik 6.94

İl yüzdelik 6.77

İstanbul'da yaşıyorum. İstediğim okul da İstanbul'da.

Yukarı