Lise-üniversite dersleri için 3500-4000 TL laptop önerisi

Bütçe
3500-4000
4 GB RAM yetersiz bana 16 GB bile yetmiyor 32 yapabiliyorum ama MHz'leri düşüyor çünkü RAM'ler eski.
Ne işle meşgul olduğunuza göre değişir. Sadece internette surf, akademik amaçlar ve dizi-film için yeterli olur 4 GB. Benim eski laptop 6 GB RAM'e sahip idi ve saydığım amaçlar için gayet yeterli oluyordu.

Ekranı 1080p ve IPS panel olmasından dolayı dizi-film izlemek daha keyifli olacaktır. Ancak 4 GB RAM'i var. İşlemcisi gayet iyi, günlük kullanım için hızı fazlasıyla yeterli. 256 GB SSD de öğrenci kullanımı için yeterli, ayrıca NVMe SSD olduğundan dolayı hızlı.
Ben 2 ay önce aldım bunu, gayet memnunum. Bana da bu forumda tavsiye edilmişti.
Sonradan 4 GB daha ekledim idare ediyor şimdilik, yakında 8+8 yapacağım.
İlk açılışta sürücüler ile sorun yaşadım, internet ve mousepad sürücüleri kurulu değildi. Telefonumdan kablo ile interneti paylaştıktan sonra HP Support Assistant ile hallettim ancak.

Alacaksanız aklınızda bulunsun.

25 tl ye oem key satılıyor internette ondan alırsın.
Direkt windows'suz gelmiyor mu? Onun deneme sürümünü yüklemek falan gerekmiyor mu ilk?
Ben 2 ay önce aldım bunu, gayet memnunum. Bana da bu forumda tavsiye edilmişti.
Sonradan 4 GB daha ekledim idare ediyor şimdilik, yakında 8+8 yapacağım.
İlk açılışta sürücüler ile sorun yaşadım, internet ve mousepad sürücüleri kurulu değildi. Telefonumdan kablo ile interneti paylaştıktan sonra HP Support Assistant ile hallettim ancak.

Alacaksanız aklınızda bulunsun.
Laptop'a nasıl 4GB ram ekleyebiliriz?

Direkt windows'suz gelmiyor mu? Onun deneme sürümünü yüklemek falan gerekmiyor mu ilk?

Hocam freedos satılıyor ama internete windows oem key yazarsanız 25 tl ye 15 tl ye windows etkinleştirme anahtarı satılıyor. Bir de intel mi amd mi derseniz ben amd derim.
Laptopun alt kapağını açarsanız orada yeri car lakin dikkat edin alıcağınız Ram in mhz si diğer ram inkiyle aynı olsun. Teknik servise götürürseniz ücret karşılığı yapıcaklardır.

Hocam freedos satılıyor ama internete windows oem key yazarsanız 25 tl ye 15 tl ye windows etkinleştirme anahtarı satılıyor. Bir de intel mi amd mi derseniz ben amd derim.

Laptopun alt kapağını açarsanız orada yeri car lakin dikkat edin alıcağınız Ram in mhz si diğer ram inkiyle aynı olsun. Teknik servise götürürseniz ücret karşılığı yapıcaklardır.
Ana bilgisayarımda AMD takılı zaten. Ama iki işlemciyi karşılaştırdığımda I3'ün daha iyi olduğunu gördüm.

Yani bilgisayar elime ulaştığında, açma tuşuna bastığımda karşımda neyle karşılaşacağım? Deneme sürümü Windows mu?

https://www.epey.com/laptop/lenovo-v15-82c7001ktx.html Şu olabilir. Ama yıllarca üzmeyecek bir şey arıyorsanız
bunu öneririm.
Yani kardeşiniz ne okuyacak bilmiyorum ama oyun oynamak hakkıdır diye düşünüyorum. Yada gelecekte programlama vs işlerine girer. Lazım olur yani. 5500tlye aşırı iyi bilgisayar.
Attığınız ikinci laptopu almayi dusunuyorum ama RAM'lerinin lehimli olması işi bozmuyor mu? 8 GB'ın yetmeyeceğini düşünürsek.

Attığınız ikinci laptopu almayi dusunuyorum ama RAM'lerinin lehimli olması işi bozmuyor mu? 8 GB'ın yetmeyeceğini düşünürsek.

Hocam satıcı şu şekilde yanıt vermiş;

65.PNG

Ayrıca kasa ince olsun diye bellekleri lehimli yapabiliyorlar. Lehimli olanlarda normalde 1 slot koyuluyordu en azından, ama bunda yok. Ben önermiyorum yani, büyük dezavantaj bence. Hem çift kanal nimetinden, hem de bellek yükseltmekten mahrum kalırsınız.

Hocam satıcı şu şekilde yanıt vermiş;

Eki Görüntüle 1016374

Ayrıca kasa ince olsun diye bellekleri lehimli yapabiliyorlar. Lehimli olanlarda normalde 1 slot koyuluyordu en azından, ama bunda yok. Ben önermiyorum yani, büyük dezavantaj bence. Hem çift kanal nimetinden, hem de bellek yükseltmekten mahrum kalırsınız.
Ne yazık ki öyle, slotu olsa düşünmeden alırdım

Yeni konular

Geri
Yukarı