Lise ve Bilgisayar Mühendisliği hedeflerim

Öncelikle diğer hesap açmamalısın. Soruna gelecek olursak lise o kadar da önemli değil. Senin ne öğrendiğin, yapabildiğin önemli. Bunu dedik diye baştan savma. Daha doğrusu senin deyiminle...

Sana liseye hiç önem verme desem üniversiteyi mi düşüneceksin? Ne yapacaksın, şimdi açıp üniversite sınavına mı çalışacaksın? Hayır. Bu yüzden liseye çalış. Sonrasında da düzgünce derslerine çalış. Hedefine göre birinci sınıftan itibaren yazları o yılın tekrarını, sonraki yılın ise kabaca üzerinden geçme şeklinde öğrenmesini gerçekleştirebilirsin. 11. sınıftan sonraki yaz zaten TYT'yi bitirmiş durumda olman gerekiyor. Düzgün ve düzenli çalışırsan yapamayacağın bir şey değil. Şimdiden o dertlere gitme.
İlkokulda gördüğün matematik ve fen lisede aynı değil. Üniversitede hiç değil. Bu yüzden ilkokulda matematikten 100 alıyorum lisede de harika olurum diye düşünme. Belki de üniversitede başka bir alana yönelmek isteyeceksin. Çünkü bilgisayar mühendisliği bilgisayar başında en uzun süre oturanların yaptığı bir meslek değil. Çoğu bilgisayar mühendisi iş yaparken o kadar da zevk almaz. En azından zaman ağırlıklı düşünülürse. Uzun süre bir sorunla uğraşır, ona kafa yorarsın. Çözdüğünde ise o zevki alırsın ama o kadar uzun süre sıkıntıya kısacık bir zevk oluşur.
Öncelikle cevabın için teşekkür ederim, fakat ben bu hesabımı unutmuştum sonra Google ile giriş yaptım sonra bu hesabımı gireyim dedim ve girdi, fark ettiysen 2.5 yıl olmuş açalı :) .
Tabii ki dinliyorum.
Madde madde soruyorum:
1-Dersler ne ağırlıklı?
2- " zor mu?
3-LGS puanın ve yüzdeliğin kaç?
4-LGS ye 2021 de gireceğim şimdilik nasıl çalışmalıyım?
5-Sen nasıl çalıştın?
6-Sınıflar kaç kişilik?
7-Dersler iyi mi?
8-Hocalar iyi mi?
9-Bahçeye baktım bayağı güzel şu an nasıl?
10-Nerelisin?
11-Erkek yurdu var mı?
12- " " yapılacak mı?
13-Okulda neler yapılıyor?
14-İvrindi den buraya gitmeye değer mi?
15-Balıkesir deki diğer fen liseleri ile karşılaştırınca kötü mü?
16-Mataryeller yeterli mi?
17-Buraya girmek için 460 puan yeter mi?
18-Seneye çok artış olur mu?
19-2021 LGS çok zor olur mu?
20-Çok tercih edilen bir okul mu?
21-Diyelim ki Balıkesir de 500. oldum önümde olanlar SYAL BFL KFL gibi okullara giderse önümdekiler eleniceği için girer miyim?
22-Telefon serbest mi?
23-Okul kıyafeti var mı?
24-Seçmeli dil eğitimi var mı?
25-Liseyi pek bilmem ama orda hafta sonu kursu oluyormu?
26-Çevre illerden gelenler oluyor mu?
27-Proje yapılıyomu?
28-Memnun musun?
29-LGS 2021 de ara dersler full olması durumunda türkçe matematik ve fende kaç yanlış yapmalıyım?
30-Okulda katı kurallar var mı?

Evettttt cevaplarsan sevinirim :) .

Son düzenleme:
Zamanında liseden mezun olmuş, şu anda bilgisayar mühendisliği okuyan birisi olarak; lisede telefon serbest. Okula götürebilirsin, derste kullanamazsın. LGS'nin zorluğunu kimse bilemez. Dersler müfredata göre işlenir okuldan okula çok fark etmez. Hoca kalitesi ve öğrenci kalitesi fark eder. Katı kurallar yönetime, hocalara bağlı. Yönetmelik dışına çıkamazlar. Çıktıkları an ilçedeki Milli Eğitim Müdürlüğüne başvur. Puan olarak değil de sıralama olarak bak olaya. Çok oynama olmaz çoğu zaman. Adamın nereli olduğunu ne yapacaksın 😄

Öncelikle cevabın için teşekkür ederim, fakat ben bu hesabımı unutmuştum sonra Google ile giriş yaptım sonra bu hesabımı gireyim dedim ve girdi, fark ettiysen 2.5 yıl olmuş açalı :) .

Madde madde soruyorum:
1-Dersler ne ağırlıklı?
2- " zor mu?
3-LGS puanın ve yüzdeliğin kaç?
4-LGS'ye 2021'de gireceğim şimdilik nasıl çalışmalıyım?
5-Sen nasıl çalıştın?
6-Sınıflar kaç kişilik?
7-Dersler iyi mi?
8-Hocalar iyi mi?
10-nerelisin?
11-erkek yurdu var mı?
12- " " yapılacak mı?
13-okulda neler yapılıyor?
14-ivrindiden buraya gitmeye değer mi?
15-Balıkesir'deki diğer fen liseleri ile karşılaştırınca kötü mü?
16-mataryeller yeterli mi?
17-buraya girmek için 460 puan yeter mi?
18-seneye çok artış olur mu?
19-2021 LGS çok zor olur mu?
20-çok tercih edilen bir okul mu?
21-diyelim ki Balıkesir'de 500. oldum önümde olanlar syal BFL kfl gibi okullara giderse önümdekiler eleniceği için girer miyim?
22-telefon serbest mi?
23-okul kıyafeti var mı?
24-seçmeli dil eğitimi var mı?
25-liseyi pek bilmem ama orada hafta sonu kursu oluyor mu?
26-çevre illerden gelenler oluyor mu?
27-proje yapılıyor mu?
28-memnun musun?
29-LGS 2021'de ara dersler Full olması durumunda Türkçe Matematik ve fende kaç yanlış yapmalıyım?
30-okulda katı kurallar var mı?

Evettttt cevaplarsan sevinirim :) .

1-Dersler ne ağırlıklı derken? Fen liselerinde genel olarak fen dersleri vardır. Normal Anadolu liselerinde 11.sınıfa geçen insanlar bölüm seçerken fen liselerinde 9'dan fen bölümü seçerek başlıyorsun bunun ders sayısına etkisi oluyor bir de konulara, konularda her hocanın farklı görüşü oluyor bu kısmı bende bilmiyorum.
2-Dersler zor şöyle diyeyim ortaokulda hiçbir dersi dinlemeyip her ders oyun oynarken lise de her dersi dinlemek yetmiyor.
3- LGS 2018 puanım 395 ve yüzdeliğim 2buçuklarda.
4- 2021'de gireceksen burada yazdıklarımın bir önemi yok ilk önce ortaokula çalışmalısın. Deneme çözmeni öneririm. 7'nin yazında ben 8E hazırlık kursuna gitmiştim bunun çok yararı oluyor. Okullar açılmazsa mutlaka tonguç gibi kanalların 8E hazırlık yaz kampı gibi videolarını izle hazırlıklı git.

7-Dersler iyi mi?
8-Hocalar iyi mi?

Bu sorulara eğer okula gelirsen senin yanıt vermen gerekiyor bana büyük gelen bahçe sana küçük gelebilir bana küçük gelen bahçe sana büyük gelebilir. Hocalarda aynı şekilde kişiden kişiye değişir.

11-erkek yurdu var mı?
12- " " yapılacak mı?

Bu konu hakkında hiçbir şey bilmiyorum idaresi ve milli eğitim ilgilenir bununla.

14-ivrindiden buraya gitmeye değer mi?

İyi bir eğitim imkanı için eğer çabalarsan karşılığını alırsın. Yurt konusunu bilmiyorum ama yurtta kalan arkadaşlarım oldu başka şehirlerde şu an çok memnunlar ve resmen evleri orası oldu, aile evine gidince üzülüyolar.

20-çok tercih edilen bir okul mu?

Körfezdeki en yüksek puanlı okul diye biliyorum.

21-diyelim ki Balıkesir'de 500. oldum önümde olanlar syal BFL kfl gibi okullara giderse önümdekiler eleniceği için girer miyim?

Önemli olan sıralaman ve yüzdeliğin Balıkesir'de kaçıncı olduğunun bir önemi yok gibi.

29-LGS 2021'de ara dersler Full olması durumunda Türkçe Matematik ve fende kaç yanlış yapmalıyım?

Bu soru daha değişken bir soru yani benim zamanımda sınav zordu benim zamanımda ara dersleri ful yapsan bile mattan 3 doğru geri kalan ful olursa %10 yapıyordun.

30-okulda katı kurallar var mı?

Her kurala uyan biriysen katı kurallar yok dersin hiçbir kurala uymayan biriysen zaten katı gelecektir :D ama ortaokula göre daha kurallıdır lise.

1-Dersler ne ağırlıklı derken? Fen liselerinde genel olarak fen dersleri vardır. Normal Anadolu liselerinde 11.sınıfa geçen insanlar bölüm seçerken fen liselerinde 9'dan fen bölümü seçerek başlıyorsun bunun ders sayısına etkisi oluyor bir de konulara, konularda her hocanın farklı görüşü oluyor bu kısmı bende bilmiyorum.
2-Dersler zor şöyle diyeyim ortaokulda hiçbir dersi dinlemeyip her ders oyun oynarken lise de her dersi dinlemek yetmiyor.
3- LGS 2018 puanım 395 ve yüzdeliğim 2buçuklarda.
4- 2021'de gireceksen burada yazdıklarımın bir önemi yok ilk önce ortaokula çalışmalısın. Deneme çözmeni öneririm. 7'nin yazında ben 8E hazırlık kursuna gitmiştim bunun çok yararı oluyor. Okullar açılmazsa mutlaka tonguç gibi kanalların 8E hazırlık yaz kampı gibi videolarını izle hazırlıklı git.

Bu sorulara eğer okula gelirsen senin yanıt vermen gerekiyor bana büyük gelen bahçe sana küçük gelebilir bana küçük gelen bahçe sana büyük gelebilir. Hocalarda aynı şekilde kişiden kişiye değişir.

Bu konu hakkında hiçbir şey bilmiyorum idaresi ve milli eğitim ilgilenir bununla.

İyi bir eğitim imkanı için eğer çabalarsan karşılığını alırsın. Yurt konusunu bilmiyorum ama yurtta kalan arkadaşlarım oldu başka şehirlerde şu an çok memnunlar ve resmen evleri orası oldu, aile evine gidince üzülüyolar.

Körfezdeki en yüksek puanlı okul diye biliyorum.

Önemli olan sıralaman ve yüzdeliğin Balıkesir'de kaçıncı olduğunun bir önemi yok gibi.

Bu soru daha değişken bir soru yani benim zamanımda sınav zordu benim zamanımda ara dersleri ful yapsan bile mattan 3 doğru geri kalan ful olursa %10 yapıyordun.

Her kurala uyan biriysen katı kurallar yok dersin hiçbir kurala uymayan biriysen zaten katı gelecektir :D ama ortaokula göre daha kurallıdır lise.
Sağollllllllllllll.

Yeni konular

Geri
Yukarı