Lisede arkadaş ortamında çok ezik hissediyorum

Mehmet09356789

Femtopat
10. sınıfım hani çok güçlü değilim sürekli güç muhabbeti kavga muhabbeti vs. var bir süre sonra sıkıyor. Derslerden başka hep bunları düşünüyorum. Bir de sen kimsin ki gibi bir görüş hissediyorum.
Bir şey soruyorlar, cevaplıyorum, sorduk mu, ne yapayım, bane deniliyor, kendimi düşük, salak, mal hissediyorum ve bunu ortaokulda, ilkokulda hiç yaşamadım, sadece lisede yaşıyorum.
Hani bu aileden gelen bir şeydir sadece sinirlendiğimde küfür ederim ağzım bozuk değil bunun da bir etmen olacağını düşünüyorum. Yardımcı olur musunuz? Bazı kişilerle çok az muhabbet var bazısı bir gün iyi bir gün kötü. Nasıl davranacağınımı bilmiyorum.

10. sınıfım hani çok güçlü değilim sürekli güç muhabbeti kavga muhabbeti vs. var bir süre sonra sıkıyor. Derslerden başka hep bunları düşünüyorum. Bir de sen kimsin ki gibi bir görüş hissediyorum.
Bir şey soruyorlar, cevaplıyorum, sorduk mu, ne yapayım, bane deniliyor, kendimi düşük, salak, mal hissediyorum ve bunu ortaokulda, ilkokulda hiç yaşamadım, sadece lisede yaşıyorum.
Hani bu aileden gelen bir şeydir sadece sinirlendiğimde küfür ederim ağzım bozuk değil bunun da bir etmen olacağını düşünüyorum. Yardımcı olur musunuz? Bazı kişilerle çok az muhabbet var bazısı bir gün iyi bir gün kötü. Nasıl davranacağınımı bilmiyorum.
Hocam demek ki arkadaşlarınız aptalmış. Sizde bir sorun yok. Eğer sosyal çevreniz okul arkadaşlarınızdan ibaret ise bunları hissetmeniz normal.

Öncelikle bence öyle insanlardan uzak durmalısın, daha kafa dengi ve iyi arkadaşlıklar edinebilirsin eğer kendi sınıfında yoksa başka sınıflardan bile edinebilirsin. Seninle o tarz konuştuklarında rahatsız olduğunu söyle eğer devam ederse okuldaki öğretmeninle konuş ve durumu anlat. Rahatsız olduğunu söylediğinde asla fiziksel müdahale uygulayamaz zaten durduk yere bir şey yapmaktan disipline gitme korkusu onda da var çünkü.

Bence iki seçenek var. Birincisi, kafanın uyuşmadığıyla iletişime girmemek. İkincisi, ortama uyum sağlamak. İkincisine alışsan iyi edersin, çünkü ömür boyu cins cins insanlarla karşılaşacaksın, her ortamda söze girebilecek ve iletişim kurabilecek durumda bulunabilmen yararına olur. Arkadaşlık açısından baktığımızda ise tanımladığın tipler gereksiz ve boş yaşayan kitle gibi görünüyor. Yine de lisede herkesle orta yolu bulmanda fayda var bence. Ayrıca karşı tarafın düşüklüğünden dolayı sen neden ezik hissediyorsun? Hissetmemelisin.

Yanlış anlamanı istemem ama sen hayatın boyunca öyle kalacaksın böyle bir konu açtığına göre. Olsun herkes aynı olacak değil ya. Bazıları ezik bazıları güçlü olur.

Kanka o kişiye söyleyebilirsin arkadaşım ben rahatsız oluyorum diye mesela biz arkadaşlarımızla küfürleşerek konuşuyoruz. Hiç kimse kimseye dalaşmaz mesela birine diyoruz, seninle böyle konuşalım mı? Hayır derse normal konuşuyoruz evet dersye aynen takılıyoruz. Sen Anadolu lisesindir kesin ben endüstri okuyorum normaldir kanka alışmak lazım iyi forumlar dilerim.

Dostum senin düşünce tarzın buna sebep olur unutma düşüncelerin duygularını oluşturur.

Yeni konular

Geri
Yukarı