Lisede bilişim bölümünde yazılım mı, donanım mı seçilmeli?

Ruter

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Şu an 9'a gidiyorum. Biliyorum erken daha ama aklımda çok sorular var. Her bir yerde bilgisayar ya da yazılım okuyup iş bulamayanları duyuyorum. Sizce hangisi seçilmeli? Donanım tarafını değil de yazılım tarafını daha çok seviyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Cevabı zaten sen kendin vermişsin dostum. Neyi seviyorsan onun peşinden git. Ben lisede yazılım okudum gayet memnundum lisede öğretilenler üniversite 1. sınıf seviyesinde (belki daha bile fazlası). Sana çok fazla şey katıyor lisenin sonunda muhteşem bir yazılımcı olmuyorsun ama sana kodlama ve bilgisayar mantığını çok güzel öğretiyor ki zaten mantığını kavradığın zaman öğrenmen çok kolaylaşıyor. Bir tavsiye verecek olursam öğretilenin üstüne 1 değil 10 koy ve lisede genellikle c# öğretiliyor bu da javanın kopyala yapıştırı gibi bir şey yani javayı da arka planda öğren hem zorlanmazsın hem hiç yoktan 1 tane daha dil öğrenirsin

Ben şuan 11.sınıftayım.Bilişim bölümü Veritabanı dalındayım. Şahsi fikrimi söyliyim. Bence bilişimden devam et. Donanım dersleri 10.sınıfta sonra daha gelmiyor.Zaten c# kavradıktan sonra diğerleri o kadar zor da gelmeyecektir. İş bulamayanlar şöyle şimdi lisede c# yarım yamalak öğrenip ben biliyom deyip iş başvurusu yapıp reddedilen kişilerdir.Sana tavsiyem Dersleri iyi dinle günlük tekrar yap günlük tekrar yap diyince illa 2 -3 saat yapmayacaksın tabi ki de sadece 1 saat ayırsan bile yeter.Haftasonu kod yazmaya çalış 2-3 saat tekrar yap. Sonrası kendiliğinden gelecek ve sana tavsiyem word,excel, powerpoint'teki bilgilerinide taze tut onlar kod derslerinle beraber iş bulmanı sağlayacaktır.Daha doğrusu kendine hep bir şey kat kasa aç anakart tak çıkar.Bunları yaptın mı zaten en iyi maaş ve senin için iyi iş kaçınılmaz olucaktır. Merak etme Hadi Allah'a emanet.

Geri
Yukarı