Lisede boy kaç olmalı?

INonOmpiontentI

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar kardeşime laf geçiremiyorum. 1.62 kendisi lisede çok ezileceğine çok kısa olduğuna inanıyor ne söylemeliyim? Boyun gereksiz olduğunu falan söyledim ama tabii ki takmadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar kardeşime laf geçiremiyorum. 1.62 kendisi lise de çok ezileceğine çok kısa olduğuna inanıyor ne söylemeliyim? Boyun gereksiz olduğunu falan söyledim ama tabii ki takmadı.
Meslek lisesine mi gitti?
Sert olmasını söyle, dik dursun.
Boş konuşursa ciddiye almazlar, sessiz ve sakin olursa korkabilirler.

Lise dönemi boyun en çok uzadığı dönem. Eğer böyle bir sorunu varsa ona bunun çözümlerinden bahset. Basket oynasın yüzme kursuna gitsin düzenli uyusun düzenli beslensin uzamasına çok etkisi olur. Demek ki kardeşin bunu bir sorun olarak görüyor ona bunun bir sorun olmadığını değil. Bunun bir çözümü olduğunu anlatırsan bence daha mantıklı olur.

Boy kompleksi olan insana söz geçiremezsin, o zamanla yaşayıp, boyun aslında önemli olmadığını kendi görmeli. Haklı da, bazı insanlar için kısa boy özgüven açısından çok etkiliyor.

Ben de yıl içinde 1.60-1.62 arasıydım. Hazırlık okudum, hazırlık sınıfında kızlar yoğunlukta fakat üst sınıflar (eskiden meslek lisesiymiş) genel olarak erkek. Kimseden bir laf duymadım. Benden de kısa olanlar vardı, onlara da laf atılmadı. Kolaysa laf atsınlar hele. :D Kardeşin kendine güvendikten sonra ve kafaya takmadıktan sonra isteyen saatler boyu bu konuda dalga geçsin kimse onun kendine olan güvenini yıkamaz.

Geri
Yukarı