Lisede C++ için hangi dal seçilmeli?

Tuğra Akın

Decipat
Makaleler
13
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İ5 11400h Rtx 3060 6 Gb laptop
C++ öğrenmek için hangi dal seçilmeli.

Veri taban programlama.

Web programlama.

Ağ güvenlik.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hiçbiri. Meslek lisesinde C++ anlatan görmedim. Göreceğimi de sanmıyorum. Meslek lisesi hocalarının C++ bildiğinden şüpheliyim.

İngilizce öğrenin. Sonra elinizin altındaki güzel internet nimetiyle çok daha iyi yerlerden C++ öğrenin. Hocanız C#'ı bile 2000 yılı standardı ile falan biliyordur muhtemelen.

Hiçbiri. Meslek lisesinde C++ anlatan görmedim. Göreceğimi de sanmıyorum. Meslek lisesi hocalarının C++ bildiğinden şüpheliyim.

İngilizce öğrenin. Sonra elinizin altındaki güzel internet nimetiyle çok daha iyi yerlerden C++ öğrenin. Hocanız C#'ı bile 2000 yılı standardı ile falan biliyordur muhtemelen.

Peki öyle yapacağaım B2 seviyesi ingilizcem var bunu geliştirip internetten C++ öğrenmeye bakacağım.

Peki öyle yapacağaım B2 seviyesi ingilizcem var bunu geliştirip internetten C++ öğrenmeye bakacağım.
Kimi görsem B2 seviye İngilizcesi var ama iki kelimeyi yan yana koyup konuşamıyor. Yanlış anlamayın bunu sizi aşağılamak için söylemiyorum sadece tavsiye vereceğim. İngilizcenizi şimdilik A-B-C gibi seviyelerle belirtmek yerine atılmak istediğiniz alana doğru geliştirin. Yani B2 değil C1 olsa bile işin içine terimler girince İngilizcenin önemi kalmaz çünkü bu tamamen kavram aşinalığına bağlı bir iş. Türkçe olsa bile fizik terimlerini anlayamamak gibi.

Kimi görsem B2 seviye ingilizcesi var ama iki kelimeyi yan yana koyup konuşamıyor. Yanlış anlamayın bunu sizi aşağılamak için söylemiyorum sadece tavsiye vereceğim. İngilizcenizi şimdilik a-b-C gibi seviyelerle belirtmek yerine atılmak istediğiniz alana doğru geliştirin. Yani B2 değil C1 olsa bile işin içine terimler girince ingilizcenin önemi kalmaz çünkü bu tamamen kavram aşinalığına bağlı bir iş. Türkçe olsa bile fizik terimlerini anlayamamak gibi.

Haklısınız hocam benim çevremde de çok var önüme gelen herkes C1 ing konuşuyor ben bir kursa giderken teste tabii tutulmuştum öyle öğrenmiştin ben kendi ingilizcemi yine geliştirmeye devam edeceğim ama alan için ingilizceye önem vereceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı