Lisede dersler nasıl toparlanır?

Kendine bir program hazırla veya rehberlik öğretmenine hazırlat ve uymaya çalış. Boş bulduğun vakitlerde test çöz ve konu anlatımlara bak. Çözemediğin soru olunca hocalarına sorarsın.

Erken teşhis hayat kurtarır. Sen de erkenden bu durumu çözersen üniversiteye hazırlanma aşamasında daha rahat edersin. Az da olsa düzenli çalış, derste anlamadığın konuları konu anlatımlı kitaplardan, çözümlü soru bankalarından, YouTube'daki ders anlatımlarından yararlanarak güzelce anlayabilirsin. Bir konuyu olabildiğince iyi anlayıp, soru tiplerini idrak edip ardından minimum 2 soru bankası bitirirsen not ortalamanın çıktığı seviyeye kendin bile inanamayacaksın, başarılar.

Anadolu Lisesi'ne gidiyorum. 9. sınıfta okuyorum. Derslerim çok düşük. Nasıl yükseltebilirim? Not ortalamam ise 36.
Düzenli çalışmaya bak. Elinde bir program olsun. Ama program olmasına rağmen bazen uymak gelmez içinden. Düzenli çalışamayabilirsin. Dersi derste öğrenmeye özen göster. Bu sayede eve gelip bir sürü yazı okuyarak veya videolar izleyerek konu çalışmana gerek kalmaz. Konu çalışmak en kanser edici yer çünkü. Konuyu bilirsen zaten test çözmek zevk veriyor. Tatmin olduğun için devam da edersin. Günlük 3 saat çalışman da yetecektir büyük ihtimalle.

Gelecekte ne yapmak istediğini kendini nerede görmek istediğini bir düşün eğer dikkat dağınıklığın varsa ders dinleme konusunda bir doktora gidip durumunu anlat dikkat dağınıklığı için bir şeyler tavsiye edecektir eminim Just do it!

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bak kardeşim lisede bir kez sınıfta kalmış biri olarak şunu demeliyim ki umutlarını yitirme sakın. Uzmanlaşacağın, seveceğin bir meslek bulmaya çalış, kendini tanımaya çalış, analiz et kendini, ben mesela hep düşündüm ne olabilirim? ne olmalıyım? Bu soruları kendine sürekli sor 9. sınıf daha çok erken hayatı daha tanımadın ve bilmiyorsun yaşayacaksın, gözlemleyeceksin ve ayrıca yaz aylarını iyi değerlendir temiz, sakin işlerde çalışmaya başla ufaktan, öğretmenlerin ile ki bunlar seni anlayabilecek, sevdiğin, iletişim halinde olduğun öğretmenlerin olsun fikir alışverişi yap seni en iyi tanıyabilecek olanlar da onlardır. Ben lisede kalmama rağmen şu an hem lisans, hem önlisans beraber okuyorum bu iki bölüm bitince de yenisine başlayacağım, azimli ol ayrıca her şeyi gözünde büyütme ve tabii küçük de görme her şey kararında güzeldir. Sana bir ağabeyin, arkadaşın olarak hayatında başarılar dilerim, iyi bir insan ve iyi bir karakter oturtman dileğiyle.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu kadar...

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı