Lisede dil bölümü okumak

Cawpaldi

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba Teog sınavına girdim bu sene ve 2.sine gireceğim ama dil bölümü okumak istiyorum. Hangi okulu tercih etmeliyim? Bana yardımcı olabilir misiniz ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Mehmet Ali Bilgin'in de dediği gibi sıralamanla tercih edebileceğin en iyi anadolu liselerine gidip orada dil bölümlerinin açılıp açılmayacağını öğren. Çünkü Türkiye'deki çoğu anadolu lisesinde - yine yanlış eğitim politikalarından dolayı- yoğun olarak daha çok sayısal ve eşit ağırlık bölümleri açılıyor. Yine de 2-3 tane eşit ağırlık sınıfı açılıyorsa 5-6 tane sayısal sınıfı açılıyor. Bu yüzden okullara gidip veya onları arayıp bilgi iste. Eğer puanı çok düşük olmayan ve öğretmenlerinin iyi olduğunu düşündüğün bir okul varsa tercihlerini o okullara göre yapmalısın derim.

Dil bölümü okumak isteyen bir insanın her zaman çok fazla sosyal olması gerekmekte. İngilizce ve Almancası yüksek biri olarak söylüyorum sana bunu. Japonca ve çinceye yönel. İngilizce çocuk oyuncağı olmalı senin için. Almancayı zaten öğreneceksin. Eğer cidden kafanda dil varsa Japonca Çince Almanca senin için vazgeçilmez olmalı. Dünya onlarla dönüyor çünkü. Çin piyasası çok değerli şuan Dil okuyan öğrenciler için.

Dil bölümü okumak isteyen bir insanın her zaman çok fazla sosyal olması gerekmekte. İngilizce ve Almancası yüksek biri olarak söylüyorum sana bunu. Japonca ve çinceye yönel. İngilizce çocuk oyuncağı olmalı senin için. Almancayı zaten öğreneceksin. Eğer cidden kafanda dil varsa Japonca Çince Almanca senin için vazgeçilmez olmalı. Dünya onlarla dönüyor çünkü. Çin piyasası çok değerli şuan Dil okuyan öğrenciler için.
Bu durumda bu meslek bana uygun değilmiş.

Geri
Yukarı