Lisede düzenli ders çalışmak

kozmoneustee

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
İyi akşamlar arkadaşlar. Ben liseye kadar hiçbir zaman düzenli ders çalışmadığım halde sınavlarda başarılı oldum. Şimdi lise 1'e gidiyorum fakat lisede ortaokuldaki gibi bol keseden not dağıtılmıyor. Konular fazlalaşıp zorlaşıyor. Bende bilgisayar mühendisliğini hedefliyorum. Şimdiden çalışmaya başlarsam ileride çok rahat edeceğimi düşünüyorum. Sizin bu konuda tavsiyeleriniz nedir?

İyi akşamlar arkadaşlar. Ben liseye kadar hiçbir zaman düzenli ders çalışmadığım halde sınavlarda başarılı oldum. Şimdi lise 1'e gidiyorum fakat lisede ortaokuldaki gibi bol keseden not dağıtılmıyor. Konular fazlalaşıp zorlaşıyor. Bende bilgisayar mühendisliğini hedefliyorum. Şimdiden çalışmaya başlarsam ileride çok rahat edeceğimi düşünüyorum. Sizin bu konuda tavsiyeleriniz nedir?

Herkesin kendine göre bir çalışma stili vardır. Bunu biz bilemeyiz ama bana sorarsan kesinlikle düzenli çalışılmalı.

Kendini seviyorsan derslerini sıkı tut. Pandemi cart curt falan benim 9. Sınıf çok kötü geçti, aman sen böyle etme. Lise dersleri ortaokuldakiler kadar kolay değil, şimdiden ipin ucunu sıkı tut.

Yeni konular

Geri
Yukarı