Lisede ilişki normal mi?

398708

Hectopat
Selam lise 9.sınıf öğrencisiyim genel olarak lisenin ilk haftalar kimse kimseyi tanımaz arkadaşlıklar kurmaya çalışırsın bazılar ise direk sevgili olmaya çalışır ben işte bu gruplar arasında iyi bir dost veya iyi bir arkadaş grubu bulmaya çalışanlardan oldum ki bunu başardım da. İyi bir dönem oldu ve neredeyse bitmek üzere, şimdi asıl konumuza gelmek gerekirse çekingen biri değilim aksine gayet de açık sözlü biriyimdir ve çoğu arkadaşlarımla konu açıldıkça bunları söylerim ve bana "kanka ciddi misin ya, ya inanmıyorum illa olmuştur" diyorlar ayrıca bir kızın gözüne 2 saniyeden fazla bakamıyorum. Sapık, tacizci ya da abaza damgası yemekten korkuyorum özellikle okulda sınıfımdaki kızlarla da sohbet etmeye çalışıyorum işte basit muhabbetler "selam, işte sınav böyleydi" tarzı ancak sürekli geçiştiriyorlar ancak diğer erkek arkadaşlarımıza gelince gayet muhabbet dinliyorlar konuşuyorlar, artık bende bir sıkıntı var falan demeye başlıyorum ancak kendime bakıyorum bir de okuldakilere benden 100 kat daha kötüleriyle bile çıkanlar var, bunlar dışında eğer yardımı dokunacaksa konu ile alakalı yazılım ile ilgileniyorum ve hatta orta okuldan beri Java ve C# dersleri alıp bunlar hakkında kendimi olabildiğince geliştirmeye odaklıyorum, en azından bu olayları unutuyor ve kendimi mutlu hissediyorum. Ayrıca benden mi kaynaklı sizde de var mı bilmiyorum ama marketlerdeki kasiyer kızlardan para üstü alırken bile kızın eli, elime değmesin diye zar zor para alıyorum ayrıca gerçekten insanlar ne der diye fazla düşünüyorum özelikle üste belirtiğim gibi kızlarla konuşunca bile sapık, tacizci ya da abaza damgası yemekten korkuyorum gerçekten bunları nasıl aşabilirim ya da önerileriniz ne olur? Ayrıca okuduğunuz için teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne alakası var hocam.

İki mesaj birbirine ancak bu kadar benzer.

Marketlerdeki kasiyer kızlardan para üstü alırken bile kızın eli, elime değmesin diye parmak uçlarımla para alan bir insanım. Bir kızın gözüne 1 saniyeden fazla bakamıyorum. Sapık, tacizci ya da abaza damgası yemekten korkuyorum. Çalıştığım yere yeni gelen kızlar bile benimle konuşmuyor sohbet etmiyor. Diğer erkeklerle sohbet ediyorlar.

Selam lise 9.sınıf öğrencisiyim genel olarak lisenin ilk haftalar kimse kimseyi tanımaz arkadaşlıklar kurmaya çalışırsın bazılar ise direk sevgili olmaya çalışır ben işte bu gruplar arasında iyi bir dost veya iyi bir arkadaş grubu bulmaya çalışanlardan oldum ki bunu başardım da. İyi bir dönem oldu ve neredeyse bitmek üzere, şimdi asıl konumuza gelmek gerekirse çekingen biri değilim aksine gayet de açık sözlü biriyimdir ve çoğu arkadaşlarımla konu açıldıkça bunları söylerim ve bana "kanka ciddi misin ya, ya inanmıyorum illa olmuştur" diyorlar ayrıca bir kızın gözüne 2 saniyeden fazla bakamıyorum. Sapık, tacizci ya da abaza damgası yemekten korkuyorum özellikle okulda sınıfımdaki kızlarla da sohbet etmeye çalışıyorum işte basit muhabbetler "selam, işte sınav böyleydi" tarzı ancak sürekli geçiştiriyorlar ancak diğer erkek arkadaşlarımıza gelince gayet muhabbet dinliyorlar konuşuyorlar, artık bende bir sıkıntı var falan demeye başlıyorum ancak kendime bakıyorum bir de okuldakilere benden 100 kat daha kötüleriyle bile çıkanlar var, bunlar dışında eğer yardımı dokunacaksa konu ile alakalı yazılım ile ilgileniyorum ve hatta orta okuldan beri Java ve C# dersleri alıp bunlar hakkında kendimi olabildiğince geliştirmeye odaklıyorum, en azından bu olayları unutuyor ve kendimi mutlu hissediyorum. Ayrıca benden mi kaynaklı sizde de var mı bilmiyorum ama marketlerdeki kasiyer kızlardan para üstü alırken bile kızın eli, elime değmesin diye zar zor para alıyorum ayrıca gerçekten insanlar ne der diye fazla düşünüyorum özelikle üste belirtiğim gibi kızlarla konuşunca bile sapık, tacizci ya da abaza damgası yemekten korkuyorum gerçekten bunları nasıl aşabilirim ya da önerileriniz ne olur? Ayrıca okuduğunuz için teşekkür ederim.

Hocam 1 sene geç yazıyorum ama eğlencesine :D. Bende de vardı bu durum biraz ancak elinde sonunda senin amacın kötü değilse başkalarının ne düşündüğü pek umurunda olmasın. Okuldaki erkek arkadaşlarına özellikle bu durumu açıklarsan yarın öbürgün bir iftira yersen dahi arkanda olacaklardır. Bu durumdan müzdarip olduğunu bilen birileri olduğu sürece de haklı olacaksındır fazla kafana takma. Cinsel sohbetler açıldığında da genellikle erkekler bir coşar bu tür sohbetler açıldığında da daha normal davranırsan insanlar senin cinsel konularda daha olgun olduğunu görürler. Kızların bakmama veya geçiştirme konusu da ne kadar kaliteli bir insan olursan ol bu yaşlarda sadece kızlar değil erkeklerde kızlar gibi zevkleri konusunda oldukça kararsız olabiliyor. Karşısındaki kişiyi karakterine veya uyumluluklarına göre değil ne kadar itici yakışıklı veya serseri olduğuna bakabiliyor kızlar maalesef. Bu duruma yapılacak bir şey yok. Anladığım kadarıyla bu ağır ergenlik dönemlerinin bitişiyle senin dediğin durum da yok olacaktır. Önerim şu dur karakterinden ödün vermeden Discord sunucularında veya başka gruplarda karşı cinsten insanlarla iletişim kurabilirsin. Böylece dediğin durum karşı cinsi de kafanda normalleştirmeni sağlayacaktır. Daha rahat davranıcaksındır. Onun dışında sen neysen o ol gerisi yalan.

Yeni konular

Geri
Yukarı