Lisede ilk derse geç kalınca devamsızlığa yansıma saçmalığı

taktaktak

Hectopat
Merhaba, 10.sınıfım 2 gün sabah okula birkaç dakika geç girdim ama sabahtan yarım gün yazıp 2.5 gün devamsızlık yazıyor. Okuldan kaçma gibi huylarım yok en fazla 7 dakika gecikmişimdir ama 2 gün olarak geçmesi bana saçma geliyor normal mi?

Not: 0.5 gün devamsızlığım son dersimiz boştu, biz de arkadaşlarla bahçeye çıktık son 10 dakika bir hoca gelip bizi yok yazmış. Şaka gibi üstüne yan sınıfa geçip gerizekalılar yok yazdım demiş :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, 10.sınıfım 2 gün sabah okula birkaç dakika geç girdim ama sabahtan yarım gün yazıp 2.5 gün devamsızlık yazıyor. Okuldan kaçma gibi huylarım yok en fazla 7 dakika gecikmişimdir ama 2 gün olarak geçmesi bana saçma geliyor normal mi?

Not: 0.5 gün devamsızlığım son dersimiz boştu, biz de arkadaşlarla bahçeye çıktık son 10 dakika bir hoca gelip bizi yok yazmış. Şaka gibi üstüne yan sınıfa geçip gerizekalılar yok yazdım demiş :)

İnip idareye söylemekte fayda var, bizim okulda geç kalanlara bir sıra oluşturuyorlar sözde yarım gün yok yazacaklar ama ne numara ne isim alıyorlar, artık yoklamayı alan hocanın vicdanına bağlı. Geçende sizinki gibi bana denk geldi tam hoca yoklamayı alırken içeri girdim, hocada tam gün yok yazmış şaka gibi.

1 - 2 gün için uğraşmaya değer mi bilmiyorum ancak tek kişi olduğunuzda tınlamazlar büyük ihtimal, eğer benim için önemli diyorsanız veliniz ile gidin.

İnip idareye söylemekte fayda var, bizim okulda geç kalanlara bir sıra oluşturuyorlar sözde yarım gün yok yazacaklar ama ne numara ne isim alıyorlar, artık yoklamayı alan hocanın vicdanına bağlı. Geçende sizinki gibi bana denk geldi tam hoca yoklamayı alırken içeri girdim aşağıda hocalar bilerek tuttu geç kalanlar derse geç girsin diye, hocada tam gün yok yazmış şaka gibi.

1 - 2 gün için uğraşmaya değer mi bilmiyorum ancak tek kişi olduğunuzda tınlamazlar büyük ihtimal, eğer benim için önemli diyorsanız veliniz ile gidin.
Sanki okul iş alanı ve biz işçiyiz :D. Cidden komik bir durum. Bizde de zil çalmamasına rağmen dışarda tutup geç kalanları yok yazıyorlar.

Haklısınız, sanki bedavaya, düzgün bir şekilde bilgi veriyolarmış gibi bir de azarlayıp yok yazıyorlar.
Herkes kendine eğitimciyim dememeli egolarından ve zır cahilliklerinden yıkılıyor ortalık sonuçta bu tarz durumlar sanarsın toplama kampı yaptıkları psikolojik işkence bir nevi kontrol ellerinde ya zevk alıyorlar 1-2 dakika geç kaldı diye öğrenci dünya mı kopuyor cidden rezillik ya.

Zamanında gidin kardeş o zaman okula. Gayet mantıklı bir uygulama. Hocanızın üslubu doğru değil ama bu uygulama yerinde bir uygulama. Hastalık, toplu taşıma aracının gelmemesi vb. gibi durumlar olur, eyvallah. Bir şey demem ancak hocanız buna inisiyatif göstermiyorsa da yapacak bir şey yok. Gerekirse okula 30 dakika erken git.

Yeni konular

Geri
Yukarı