Lisede kalma

Fuslu0246

Decapat
Daha fazla  
Öncelikle selamlar 10.sınıfa gidiyorum Almanca dersimin ortalaması 50 altında geçeceğim bu dönem ama genel tüm derslerin ortalaması 70 üstü ben şimdi Almanca dersinden sorumluluk sınavına girecek miyim nasıl olacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle selamlar 10.sınıfa gidiyorum Almanca dersimin ortalaması 50 altında geçeceğim bu dönem ama genel tüm derslerin ortalaması 70 üstü ben şimdi Almanca dersinden sorumluluk sınavına girecek miyim nasıl olacak.

Yıl sonu ortalamasına bağlı olarak 50'nin altında olursa girersin.

Baraj ders değilse direkt geçersin. Dil anlatımı dışında sorumlu geçebileceğin başka bir ders yoktu eskiden şu an nasıldır bilmiyorum.

Ben matematikten kaldım hiçbir şey olmadı?

Hocam o dersten kaldığın için takdir/teşekkür belgesi alamazsın sadece olay bu kadar. Sorumluluk sınavı sadece edebiyattan kalırsan olur. Geçen sene 9. sınıfta sınıfın yarısı matematikten kaldı ve kimse sorumluluk sınavına falan girmedi.

Toplam ortalaman 50 üstü ise sınıfta kalmazsın. Olur ki Türk Dili ve Edebiyatı dersinden kalırsan sorumlu geçersin. Diğer derslerin bir sorumluluk olayı yok. Ben Kuran dersinden 0 ile mezun olmuştum.

Yeni konular

Geri
Yukarı