Lisede Koleje Gidilmeli mi?

habibbir23

Decapat
11. sınıf öğrencisiyim. Okuduğum okul kötü bir okul hocalar iyi ama ortamı kötü, herkes küfürbaz, hocalar ile dalga geçiyorlar. Ben de son 2 senemde kolejde okumak istiyorum. Düzenli çalışıyorum. Koleje para vermeye değer mi? Ortamı nasıldır? Herkes zengin artist tipler mi? İyi bir üniversite kazandırabilecek eğitim var mı? Gitmek istediğim kolej Başaran koleji.

"Sen milleti boşver işine bak ortamış bunlar hikaye senin karnını arkadaş mı doyuruyor? okumak isteyen her türlü okur" bunu bana bunu bu hafta çarşamba olması lazım dayı söylemişti bende demiştim "ortam kötü sigaralar, küfürler havada uçuşuyor" demiştim o dayıyı buradan selamlayım görüş açımı değiştirdi.

Koleje geçmen senin için gayet faydalı olur. Ortamın seni de etkileyebileceği için kolejde iyi sınıflarda yer alırsan gayet rahat edebileceğin bir ortamda okulunu tamamlar sınavda da iyi derece yaparsın. Ama ders çalışmıyorsan ailenin emeklerini çöpe atmayı tavsiye etmem. Geçen sene bende aynı hatayı yaptım ve bu sene düzeltmek için çabalıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı