Lisede nakil sıralaması önemli mi?

Rümeysaa

Centipat
10.sınıfa geçtim e-devlet üzerinden nakil başvurusu yaptım yazdığım okulda 24 boş kontenjan açığı var ben 15.sıradayım. Cuma günü açıklanır dediler sizce okula gidebilir miyim? Ayrıca sıralama nakil sırasında önemli mi? Bilgisi olanlar benimle paylaşırsa çok mutlu olurum.

Kaydı öğretmenler yapmıyor, sistem otomatik alıyor fakat rastgele değil. İlk başta OBP ve YBP puanlarına bakıyor sistem. 2. olarak devamsızlığına ve benzeri şeylere bakıyor. Bende nakil aldıracaktım okula gittiğimde idaredeki hoca dedi. Kısaca en yüksek puanı olanın girme ihtimali daha yüksek. Günün güzel geçsin, selametle.

Kaydı öğretmenler yapmıyor, sistem otomatik alıyor fakat rastgele değil. İlk başta OBP ve YBP puanlarına bakıyor sistem. 2. olarak devamsızlığına ve benzeri şeylere bakıyor. Bende nakil aldıracaktım okula gittiğimde idaredeki hoca dedi. Kısaca en yüksek puanı olanın girme ihtimali daha yüksek. Günün güzel geçsin, selametle.
14.sıraya geçtim şuan az önce baktığımda 14 yazıyordu.

Benim istediğim okulda 1 boş kontenjan var sıram 20 ama puanda bayağı iyiyim sadece okul kayıt alanı dışı diye oto sona atıyor gider miyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı