Lise'de nasıl davranmam gerek?

Lise'de nasıl davranmalıyım pek bilmiyorum. Çekingen biriyim ve karşıdaki adım atmadan adım atamıyorum. Ayrıca eşcinselim kızlarla anlaşmam daha kolay oluyor fakat erkeklerde öyle değil bir de ortaokulda 7. sınıfdayken top gay falan diyorlardı. Arkadaşlarımın yanında ve alıngan olduğum için moralim bozuluyordu, tam olarak nasıl davranmam gerekiyor?
Lisede, ortaokula göre %100 daha hızlı arkadaş bulma şansın olur

Söylemediğin sürece pek farkedileceğini düşünmüyorum. Geçen sene bizde de kızlarla anlaşan biri vardı ama kimse öyle demedi. Size dendiğinde kabul etmezsiniz biter.

Ben de eş cinselim ve son senede birisine biraz belli ettim. Hatta argo kelimeyi kullanarak bana sordu ve yüzüne bakarak hayır dedim. Bir daha sıkıntı çıkmadı.

Ben kızlarla da o kadar anlaşamıyorum. Nasıl beceriyorsunuz?

Söylemediğin sürece pek farkedileceğini düşünmüyorum. Geçen sene bizde de kızlarla anlaşan biri vardı ama kimse öyle demedi. Size dendiğinde kabul etmezsiniz biter.

Ben de eş cinselim ve son senede birisine biraz belli ettim. Hatta argo kelimeyi kullanarak bana sordu ve yüzüne bakarak hayır dedim. Bir daha sıkıntı çıkmadı.

Ben kızlarla da o kadar anlaşamıyorum. Nasıl beceriyorsunuz?
Erkekler ile anlaşabilmen için futbol oynaman ve oynayabilmen yeterli :). Ben futbol oynayamıyorum diye herkesten dışlanıyordum. Onlar da beni istemedikleri ve ben de istemediğim için kızlarla oynuyordum. Kızlar için de anlaşabilmen için gerekenlerden ilki ise onlarla sakın ama sakın yüksek sesle ya da bağırarak konuşma. Fazla samimi de olmamalısın :).

Erkekler ile anlaşabilmen için futbol oynaman ve oynayabilmen yeterli :). Ben futbol oynayamıyorum diye herkesten dışlanıyordum. Onlar da beni istemedikleri ve ben de istemediğim için kızlarla oynuyordum. Kızlar için de anlaşabilmen için gerekenlerden ilki ise onlarla sakın ama sakın yüksek sesle ya da bağırarak konuşma. Fazla samimi de olmamalısın :).
O zaman erkeklerle anlaşamam. Yüksek sesle konuşmuyorum ve fazla samimi de olamıyorum zaten 😃

Lise'de nasıl davranmalıyım pek bilmiyorum. Çekingen biriyim ve karşıdaki adım atmadan adım atamıyorum. Ayrıca eşcinselim kızlarla anlaşmam daha kolay oluyor fakat erkeklerde öyle değil bir de ortaokulda 7. sınıfdayken top gay falan diyorlardı. Arkadaşlarımın yanında ve alıngan olduğum için moralim bozuluyordu, tam olarak nasıl davranmam gerekiyor?
Sakın ama sakın lisede kimseye eşcinsel olduğunu açıklama. Burası Türkiye aileler çocuklarını saygılı olma konusunda yetiştirmiyorlar. Sınıfında ki zibidiler sana saygı göstermeyecek, kalbin kırılacak, sana fiziki olarak sataşacaklar. Kızlara fazla sırrını verme, çünkü ağızlarından kaçırdıkları an tüm okula yayılır. Kendini asla küçük görme ve korkma. Sana fiziki olarak müdahale eden birisine sende müdahale et çünkü etmez isen ve gidip müdüre şikayet edersen daha çok üstüne gelirler. Burası Türkiye burda kurallar geçersiz.

Eşcinsel olduğunu söylememelisin çünkü insanlar çok anlayışsız. Çoğunluk sana iyi davransa bile -ki bu düşük bir ihtimal- illa ki sinir bozucu homofobik bir tip çıkacaktır. Bir süre sonra güvendiğin yakın arkadaşlarına bu durumu açman mantıklı olabilir. Benim sana tavsiyem ilk gün ne çok samimi davran ne de asosyal gibi takılma. Ama sakın yalnız kalma. Hem erkeklerle hem de kızlarla konuş. Birkaç hafta sonra arkadaş grupları şekillenmeye başlayacaktır. O zaman kesinlikle en az bir tane gruba yakın ol. Bizim sınıfta 4 tane arkadaş grubu vardı ve ben hiç biriyle anlaşamadığım için arkadaşlık ilişkilerim pek iyi düzeyde değildi.

İlk olarak kimseye ama kimseye eşcinsel oldugunu belli etme, sorulduğunda hayır de, top vesaire diye dalga geçen aptal insanlari hocana söyle, kimse zorla sana eşcinsel olduğunu zorla söyletemez bunu unutma, feminen takılmamaya çalış, okul dışında seni anlayabilecek bir arkadaş grubu kurarsan zaten okulda arkadaş edinmene gerek bile olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı