Lisede Sınıf Atlama Var mı?

MelihP

Hectopat
Ben 9. sınıfa geçtim ve 50 metre yanımdaki Anadolu Lisesine gitmem gerekirken sistem zoruyla 7km uzaktaki İmam Hatip lisesine gideceğim. Anadolu lisesi puansızdır eve yakın okul kapsamına giriyor.

Çocuktan her türlü puan üstünlüğüm (benim 89 son yerleştirilen kişinin 51 puan ile yerleştiği bilgisi var) vb varken 4 ay önce doğmadığım için İmam Hatip'e gitmek zorundayım. Sizce puan mı önemli yaş mı?

Ben şimdiden pes ettim sadece bir çare arıyorum büyük ihtimal serseri olup çıkacağım.
Bildiğiniz gibi İmam Hatip'te herhangi bir matematik kimya fen dersleri yok. Sadece 9. sınıfta çok az var.

Ben dinle alakalı bir şey olmak istemiyorum ve bana MF gerekiyor. Okulda din dersi görmek yerine sınıf atlayıp evde veya herhangi bir dershaneye gidip ders alsam mantıklı olur mu ? Biliyorum en iyisi okulda dersi derste dinlemektir ama okulda ders yok şaka gibi.
lise.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçmiş olsun brom, 20 yıl içerisinde değişen 10 milli eğitim bakanının egolarına yenik düşüp sistemde kendi adlarını bırakmaya çalışmaları yüzünden harcanıyorsunuz. Her gelen bakan bir reform yapıyor, tamam Reform güzel bir şey ama Avrupa gibi din işlerini bırakıp eğitime, bilime odaklanınca güzel. Suyunu çıkartınca değil. Tekrardan geçmiş olsun işiniz çok zor bundan sonra, İmam Hatip'e gidersen kendi isteğiyle oraya gelenlerle arkadaş olma sistem zoruyla oraya gitmek zorunda kalanlarla arkadaş ol. Kendi isteğiyle imam hatibe gidenlerin ülkeye faydası olmayacak çünkü gelecekte yapacakları tek şey yukarıdakiler kıçlarını parayla silsinler diye sabah akşam çalışmak olacak.

Eğer hiç bir çare bulamazsan 2yıl orada oku sonra 11. sınıfta açık liseye geç zamanında bende öyle yapmıştım düz liseye yerleşmiştim yanlış tercih sonucu 11 ve 12. sınıfı açıktan okudum memnunum.

0 dönem? Adres değişikliği yapmışsınız iyi bir okula gitmek için ve tutmamış taktiğiniz. Yerleşmek için 8 dönem almak zorundasınız. O da imkansız. Puanın veya yaşın öneminden fazla adresin önemi var.

0 dönem? Adres değişikliği yapmışsınız iyi bir okula gitmek için ve tutmamış taktiğiniz. Yerleşmek için 8 dönem almak zorundasınız. O da imkansız. Puanın veya yaşın öneminden fazla adresin önemi var.
Adres falan değiştirmedim 12 senedir oturduğum evdeyim ve öyle bir şey yapmaya pek durumunuzun el vereceğini sanmıyorum.
Adres falan değiştirmedim 12 senedir oturduğum evdeyim ve öyle bir şey yapmaya pek durumunuzun el vereceğini sanmıyorum
Ayrıca okul ile ev arasında sadece bir ara yol var çok merak edersen Maps'ten bakabilirsin 50 metre bile yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı