Lisede trafik nedeniyle geç yazılmak, silinir mi?

466609

Hectopat
Makaleler
3
Yer
İstanbul
Merhaba, okul da idareye geçerli bir sebebi olan ve bu yüzden geç gelenlerin velisi ile gidip sildirebildiğini duymuştum. Ben de dün trafik yüzünden okula geç gidebilmiştim. Bu "geç" olarak yazıldı ve 4 gün hakkım kaldı. Ben bunu sildirebilir miyim? Yoksa silmezler mi? Sonuçta kasıtlı bir şey yapmadım. Araba trafiğe takıldı.

Hocam benim okulumda biraz şehir içine epey uzak olduğu için ( dağ başında) ilk 10 dakika geç yazmiyorlar ben bir kere 15-20dk geç kalmıştım yok yazmamışlardı sebebini belirttim (trafik vardı vs. diye) sonra hoca silmişti, tabii sizin okulun kuralları ne onu bilemem.

Hocam benim okulumda biraz şehir içine epey uzak olduğu için ( dağ başında) ilk 10 dakika geç yazmiyorlar ben bir kere 15-20dk geç kalmıştım yok yazmamışlardı sebebini belirttim (trafik vardı vs. diye) son hoca silmişti, tabii sizin okulun kuralları ne onu bilemem.

Bu arkadaş gibi ekstrem bir durum yok ise silmezler tabii ki de.

Hocam benim okulumda biraz şehir içine epey uzak olduğu için ( dağ başında) ilk 10 dakika geç yazmiyorlar ben bir kere 15-20dk geç kalmıştım yok yazmamışlardı sebebini belirttim (trafik vardı vs. diye) son hoca silmişti, tabii sizin okulun kuralları ne onu bilemem.
Dediğiniz gibi 10DK sonra geç yazıyorlar ben 15DK sonra girebildim ve bizim okulda uzak. Aynı zamanda İstanbul da olduğum için o gün çok fazla trafik vardı.

Merhaba, okul da idareye geçerli bir sebebi olan ve bu yüzden geç gelenlerin velisi ile gidip sildirebildiğini duymuştum. Ben de dün trafik yüzünden okula geç gidebilmiştim. Bu "geç" olarak yazıldı ve 4 gün hakkım kaldı. Ben bunu sildirebilir miyim? Yoksa silmezler mi? Sonuçta kasıtlı bir şey yapmadım. Araba trafiğe takıldı.
Okula ne kadar geç kaldın? Eğer ilk derse yetiştiysen geç yazması gerekiyordu hocanın . Soruna gelecek olursam ailenle gittiğinde rahat bir şekilde sildirebilirsin. Hatta ailene bile gerek yok. Basit bir dilekçe yazacaksın . A4 kağıdına X Lisesi Müdürlüğüne şeklinde başlık at, Velisi bulunduğum x öğrencisinin şu tarihlerde yapmış olduğu devamsızlık bilgim dahilindedir. Gereğinin yapılmasını arz ederim. Sağ alt kısma velinin isim soyad tarih imza şekilnde basit bir dilekçe yapman gerekiyor. Bu şekilde siliyorlar.

Bizim okulda uzak. Aynı zamanda İstanbul da olduğum için o gün çok fazla trafik vardı.

Hocam maalesef sileceklerini sanmıyorum "Trafiğe göre zamanını ayarla öyle evinden çık" derler, gönderirler sonra. Bir aile ferdi ile gidersen büyük ihtimalle silerler.

Geri
Yukarı