Lisede uzun saç

Daha fazla  
Merhaba. Ben endüstri meslek lisesine giden bir 9. sınıf öğrencisiyim. Okulda çok sinirli bir öğretmen var ve dün beni okulda uzun saçlı gördüğü için (temiz ve toplu) saçlarımdan tutup "bunları haftaya görmeyeceğim" dedi. Bende dersimize girmediği için takmadım ama bugün öğrendim ki mesleki resim dersine o sinirli hoca giriyor. Benim saçlarıma yine laf edecek. Toplamama rağmen öz güvenim çok yoktur. Ne cevap verebilirim veya vurmaya vs. kalkarsa nereye başvurabilirim şikayet için?

Fiziksel şiddet uygulayacak kadar yürek yediğini sanmıyorum ama öyle bir durumda velin ile birlikte önce okul müdürüne git. Süre sor. Yaptırım uygulanmazsa ilçedeki milli eğitim müdürlüğüne gidin.

Laf etmesine gelecek olursak hangi yönetmeliğin kaçıncı maddesine aykırı olduğunu sorun. Geri adım atmazsa müdür yardımcınıza gidip durumu izah edin.

Fiziksel şiddet uygulayacak kadar yürek yediğini sanmıyorum ama öyle bir durumda velin ile birlikte önce okul müdürüne git. Süre sor. Yaptırım uygulanmazsa ilçedeki milli eğitim müdürlüğüne gidin.

Laf etmesine gelecek olursak hangi yönetmeliğin kaçıncı maddesine aykırı olduğunu sorun. Geri adım atmazsa müdür yardımcınıza gidip durumu izah edin.
Yönetmeliğe falan göz attım uzun saçla ilgili hiçbirşey yazmıyor bu okuldan okula nasıl ve ne hakla değişebiliyor? Farklı konularda okuldan okula değişen bir kural yazmılmış

Yönetmelikte aksine bir durum yoksa velini al git şikayet et meslek lisesinde hocalardan korkmana gerek yok böyle hocalarla çok karşılaşırsın.
En son paylaşılan en yeni ve yürürlülükte olan yönetmeliğe nasıl ulaşabilirim? Bir site var mı yönetmelikleri paylaşan varsa link atabilir misiniz?
Boş ver kestir saçını sonra ilgilenme kavgaya gerek yok.
Kestirmeye niyetim olsa buraya yazmam direkt berbere giderim

Geri
Yukarı