Liseden mezuna kalmış birisi sizce neden liseyi tekrardan okumak ister?

Tek başına çalışıp anlayamıyor ise, özel hocalar da fayda etmiyorsa okumak istiyor olabilir.

Ha bence mantıklı değil, çünkü illaki arada anladığınız konular vardır. Onlara harcayacağınız süreyi anlamadığınız konulara yöneltmek eksikleri kapatmak açısından daha iyi olur.

Tek başına çalışıp anlayamıyor ise, özel hocalar da fayda etmiyorsa okumak istiyor olabilir.

Ha bence mantıklı değil, çünkü illaki arada anladığınız konular vardır. Onlara harcayacağınız süreyi anlamadığınız konulara yöneltmek eksikleri kapatmak açısından daha iyi olur.
Hocam bana soracak olursanız atıyorum böyle birisi özellikle okul ortamı konusunda ya hiç akran zorbalığı/mobbing yaşamıyordur ya da en basitinden engellidir özel eğitim sınıfında okumayı çok seviyordur kısacası acısını çektiği hiçbir şey yoktur.

@199908

Zeki birinin ülkemizde böyle bir şey yapacağını düşünmüyorum. Okul dediğiniz ortam 100 kişi arasından birkaç kişinin çalıştığı, başarılı olduğu, kalan nüfusu embesillerin oluşturduğu bir alan. Vasat insanlar ile dolu bir ortamda her ne sebeple olursa olsun bulunmaya tahammül edemiyorum. Bana uygun bir karar değil açıkçası.

@199908

Zeki birinin ülkemizde böyle bir şey yapacağını düşünmüyorum. Okul dediğiniz ortam 100 kişi arasından birkaç kişinin çalıştığı, başarılı olduğu, kalan nüfusu embesillerin oluşturduğu bir alan. Vasat insanlar ile dolu bir ortamda her ne sebeple olursa olsun bulunmaya tahammül edemiyorum. Bana uygun bir karar değil açıkçası.
Hemfikiriz hocam ekstra olarak kız kardeşim LGS'ye hazırlanıyor bu yıl sizce puanı gereğinden çok düşük olsa olmasa bile liseyi örgün okumak yerine açıktan okuması mı daha mantıklı açıktan okuma yaşı gelene kadar 4 yıl boyunca üniversite sınavına hazırlanmalı bence ben mesela kız kardeşimin yaşında olsam + bunun bilincinde de olsam liseyi açıktan okumayı özenle isterdim. Zaten kız kardeşim de ortaokulu örgün olarak okuyor halihazırda arkadaş ortamından memnun değil zorbalığa uğruyor mu hiç emin değilim anneme bahsetmiyor bile.

@199908

Ben 11.sınıfım, bu yıl açığa geçtim.

Eğer kendisi çalışıyorsa, iradeli biriyse açığa geçmesi daha iyi olur. Hem devlet okullarında pek kaliteli bir eğitim de verilmiyor çoğu zaman. Hangi şehirde yaşıyorsunuz bilmiyorum ancak Bursa'da "ortalama üzeri" görülen bir lisede 9-10.sınıfı okudum. 40 kişilik sınıflar ve verimsiz eğitim. Kısacası 2 yılım boşa gitti.

@199908

Ben 11.sınıfım, bu yıl açığa geçtim.

Eğer kendisi çalışıyorsa, iradeli biriyse açığa geçmesi daha iyi olur. Hem devlet okullarında pek kaliteli bir eğitim de verilmiyor çoğu zaman. Hangi şehirde yaşıyorsunuz bilmiyorum ancak Bursa'da "ortalama üzeri" görülen bir lisede 9-10.sınıfı okudum. 40 kişilik sınıflar ve verimsiz eğitim. Kısacası 2 yılım boşa gitti.
Istanbul'da yaşıyoruz ve benimde 4 yılım heba oldu. Liseden mezuna kalalı 16 ay oldu.

Yeni konular

Geri
Yukarı