Lisedeyken üniversite derslerine nasıl girilir?

Erken yaşta nereye sınava giriyorsun? Okula bir yıl erken yazıldıysan 17-18 yaşında liseyi bitirirsin ve sınava girersin. Daha erkeni yok.

Öğretim görevlisi tanıdığın varsa girebilirsin mesela. Olay zaten kampüse girmek. Kampüse girdikten sonra da dersin olduğu bir amfi ya da sınıfa girebilirsin. Hoca farkederse seni atmak isteyebilir. Adamın insiyatifine kalmış. Güzelce açıklarsan dersi merak ettiğini, dinlemek istediğini, kolay kolay kimse sana hayır demez.

Düzenli olarak takip edebilir misin o tartışılır işte.

Öğretim görevlisi tanıdığın varsa girebilirsin mesela. Olay zaten kampüse girmek. Kampüse girdikten sonra da dersin olduğu bir amfi ya da sınıfa girebilirsin. Hoca farkederse seni atmak isteyebilir. Adamın insiyatifine kalmış. Güzelce açıklarsan dersi merak ettiğini, dinlemek istediğini, kolay kolay kimse sana hayır demez.

Düzenli olarak takip edebilir misin o tartışılır işte.

Hocam beni de derse almıyorlardı :ROFL: 1.60 boyla kampüste dolanıyorum düşünsenize :ROFL:

Okulun rehberlik hocası ile görüş. Sınıf olarak gezi falan düzenlenirse hepiniz bilgi almış olursunuz. Senin için ve arkadaşların için yararlı olur. Rehberlik hocan okuldan bir hoca ile görüşüp misafir olarak yollar ise seni hoca ile görüşüp durumu anlatırsın. Kolay kolay geri çevireceklerini sanmıyorum.

Üniversitesinden üniversiteye değişir. Tabii ki üniversite öğrencisi olmayan kişilerin derse girmesi normalde istenen bir durum değildir. Bununla beraber Boğaziçi Üniversitesi'nin girişlerinde kimlik kontrolü ve turnike yoktur, kampüs halka açıktır. Kitle derslerine rahatlıkla girebilirsin diye düşünüyorum (HIST 105, Making of the Modern World, PSY 101, Introduction to Psychology vb.), ama bölüm derslerinde sınıflar daha az kişiden oluştuğundan hoca öğrenci olmadığını anlarsa seni dışarı çıkarabilir.

Devlet üniversitelerine gitmeyi düşünüyorum. 300 kişi civarı oluyorlar zaten farkedemezler beni. Fizik ve tip olarak da pek küçük durmuyorum zaten 1.80 boy ve 60 kiloyum.

Tavsiyeleriniz için teşekkürler dostlar.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı