Liseler arası nakil gerçekleştirince alan değiştirebiliyor muyuz?

moonandsun

Kilopat
Yer
İzmir, Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar, sizlere ufak bir sorum olacaktı. 11.sınıf eşit ağırlığım ve gelecekte SAT/ACT, IELTS/TOEFL gibi sınavlara girmek isteyip, sayısal bir bölüm istediğimden dolayı daha şimdiden sayısal dersler görmem her anlamda bana avantaj sağlayacak. Kendi okulumda sayısal seçtim fakat bu dönem geçirmediler, 12.sınıf için geçebiliyormuşum, şimdi nakille bir başka okula transfer olsam orada otomatik sayısala geçebiliyor muyum? Hazır 2.dönem sınavları başlamamışken bu mümkün mü?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer o okulda sayısal sınıfında boş yer varsa mümkün. Ancak böyle bir şeye açıkçası gerek olduğunu düşünmüyorum. Okulların eğitim kalitesi zaten ortada. Açık liseye geçip kendin çalışman her türlü daha iyi olacaktır. Kendin çalışarak kat kat daha fazlasını öğrenirsin.

Eğer o okulda sayısal sınıfında boş yer varsa mümkün. Ancak böyle bir şeye açıkçası gerek olduğunu düşünmüyorum. Okulların eğitim kalitesi zaten ortada. Açık liseye geçip kendin çalışman her türlü daha iyi olacaktır. Kendin çalışarak kat kat daha fazlasını öğrenirsin.

Öncelikle değerli yorumun için teşekkür ederim kesinlikle katıldığımı söylemeliyim ama şu an hâla daha kendi başıma bir düzen oturtamıyorken açık lise ile tamamen salacağımı biliyorum, bu yüzden de böyle bir karar en azından şimdi 11.sınıf için düşünmüyorum. Yurt dışında üniversiteye başvurmayı düşündüğüm için ve notlar bir noktada çok önemli olduğu için direkt hazır sayısal meslek düşünüyor, istiyorken (aslında daha doğru düzgün meslek hedefim yok desem😐) bu dönem görmem daha avantajlı olur diye düşündüm çünkü 12.sınıfın notları yurt dışı için başvururken kabul olmayabiliyor, daha erken başvurman gerekiyor ve 11.sınıfta bu noktada sayısal notları göstermek bazı üniversitelerin kabul şartları arasına giriyor. Aslında şu an diğer okulda Eşit Ağırlık bile olsam acaba değişiklik iyi olur mu, çalışma mı iyi etkiler mi diye düşünüyorum. Fakat emin değilim çünkü şimdiki okulumu seviyorum sadece bazı hocalar konusunda sıkıntım var. Kısacası şu an nakil aldırdım ve düşünmek için 12'ye kadar vaktim var, çünkü nakil listesinde 1.sıradayım :)

@moonandsun anlıyorum. Hayırlısı olsun diyelim o zaman. Ek olarak yurt dışında üniversite okuma gibi bir niyetiniz varsa açık lise öğrencisi olmanız bir problem teşkil etmiyor. Onu belirteyim.

@moonandsun anlıyorum. Hayırlısı olsun diyelim o zaman. Ek olarak yurt dışında üniversite okuma gibi bir niyetiniz varsa açık lise öğrencisi olmanız bir problem teşkil etmiyor. Onu belirteyim.
Anladım teşekkür ederim :) Yani yurtdışında üniversiteye gitme düşüncem tamamen şans üzerine dayalı aslında çünkü burs imkanı bulamadan gitmem çok zor (yinede IELTS/TOEFL, SAT/ACT seçip sınavlara girip, şansımı deneyeceğim ve bunun için ekstra çalışacağım) bu yüzden tabii ki normal Türkiye'de üniversite sınavlarınada hazırlanmayı düşünüyorum..
Anladım teşekkür ederim :) Yani yurtdışında üniversiteye gitme düşüncem tamamen şans üzerine dayalı aslında çünkü burs imkanı bulamadan gitmem çok zor (yinede IELTS/TOEFL, SAT/ACT seçip sınavlara girip, şansımı deneyeceğim ve bunun için ekstra çalışacağım) bu yüzden tabii ki normal Türkiye'de üniversite sınavlarınada hazırlanmayı düşünüyorum..
Temel sorunum Matematikte ve elbet çalışmadan olmayacağını biliyorum bu yüzden kendi okulumdada olsam diğer okuldada olsam çalışmam gerekiyor. Ayrıca duyduğum kadarıyla sayısala bu sene geçemiyorum geçsem bile sorumluluk sınavlarına girmem gerekiyor, yinede emin değilim. Aslında şu an belkide hayatımın kararını veriyorum fakat farkında değilim, gelecekte bugünü hatırladığımda pişman olmak istemiyorum, iyi ki bu kararı verdim demek istiyorum sadece.

@moonandsun yurt dışında üniversite biraz zor. Üniversiteye mektup falan yazıp kabul sürecini beklemek uzun iş. Gene de inşallah istediğiniz gibi olur demek düşer bize de.
Çok teşekkür ederim, haklısınız maalesef zor iş ama bakalım hayat bize ne gösterecek :) İyi akşamlar dilerim..

Yeni konular

Geri
Yukarı