Liseler Arası Nakilde Taban Puan Şartı

GreatArcher

Kilopat
Makaleler
1
Merhaba. Ben 10. sınıfa geçtim. Nakil yapmak istiyorum ama yapacağım okulun taban puanı benim puanımdan 25-30 puan yüksek. Puanım illaki tutması mı gerek? Ben o okula nakil yapabilir miyim?

Ama sonradan çok düşük puanlı öğrenciler yüksek puanlı yerlere girince 2015 yılında bakanlık bunu geri getirmiş. Bu durum 2016'da tam olarak nedir?
İnternetten baktım biraz. Sanırım şöyle olmuş 2016'da;

NAKİLDE 20 PUAN ŞARTI: Danıştay’ın da yürütmeyi durdurma kararı verdiği taban puan dikkate alınmadan puan üstünlüğüne göre boş kontenjanlara yapılan yerleştirmelerde “-20 puan şartı” gelecek. Buna göre ilk yerleştirmenin ardından okulda boş kontenjan kalırsa en son yerleşen öğrencinin puanından ancak 20 puan daha düşük öğrenciler bu okullara nakil için başvurabilecek. ALINTI.

İnternetten baktım biraz. Sanırım şöyle olmuş 2016'da;

NAKİLDE 20 PUAN ŞARTI: Danıştay’ın da yürütmeyi durdurma kararı verdiği taban puan dikkate alınmadan puan üstünlüğüne göre boş kontenjanlara yapılan yerleştirmelerde “-20 puan şartı” gelecek. Buna göre ilk yerleştirmenin ardından okulda boş kontenjan kalırsa en son yerleşen öğrencinin puanından ancak 20 puan daha düşük öğrenciler bu okullara nakil için başvurabilecek. ALINTI.
O yönetmeliğinde girip girmediği belli değil. Çünkü bazı yerlerde 20 puan şartı diye bir şey yok diyor.

O yönetmeliğinde girip girmediği belli değil. Çünkü bazı yerlerde 20 puan şartı diye bir şey yok diyor.
O zaman en doğru bilgi için bu işin içinde olan birine danışman lazım.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı