Lisenin En Güzel Yıllar Olduğu Yalanı

Öznel bir soru.

Benim düşüncem, herkes daha yeni yeni aklı başına geldiği için, ortam yaptığı için bu döneme en iyi dönem diyor. Üniversite demek "liseV2" demek diye akıllarında düşünceler oturuyor. Bu sebepten bence.

Bana kalırsa (olmayan) arkadaşlarımla olduğum her vakit güzel. Belli bir dönemi ayrı tutmak biraz garip geliyor.

Benim en zevkli dönemimdi, yalan yok. Sigaraya başlamıştım başlarda güzeldi de bıraktım. İlk sevgilimi o dönem de yaptım, ilk kez terk edildim, ilk kalp kırdığım dönemdi, ilk kez sarhoş oldum, ilk kez arkadaştan darbe yedim.
Guzel arkadaşlıklar biriktirdim. Gerçi, gorustugum yok şu an. :D Güzel zamanlardı, Nijeryalı sevgilim vardi ah bee. Herkesin geçiş dönemidir lise. 😉

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostlarım herkes ben alay ederdi küfür etmiyorum diye. Ama okulun sosyal alanlardaki faaliyetlerini de ben sağlardım. Konser de gitar çalardım, okullar arası basketbol maçlarında, kızlarla anime izlerdim ve kızlarla basketbol oynardım, derste hocalara gitar çalardım falan.

En güzel yıllarımdı diyemem. Küfür etmediğim için ezik durumdaydım. Napayım mecbur değilim. Son sınıfta tartıştık, hepsiyle küs gittim erkeklerin. Küfür durumum oyunlarda XD. Gerçek hayatta yanlışlıkla ettiğimi bile hatırlamıyorum.
Zaten anlamını veremediğim bir şekilde bana bir çoğu kin gidiyordu 9.sınıftan beri.

Yalnız ben kendi sınıfımdaki erkekler ile böyle ters durumdaydım, diğer sınıflar ile gayet normal güzel dostluklarımız var.

Ben insan kaldığımı düşünüyorum.

Üniversite de okuyorum. Gayet rahatım. En güzel yıllarım XD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Lise de tek öğrendiğim şey; kimseye güvenmemek başka bir şey öğretmedi. YGS sınavı vardı (şimdi adı değişmiş) salladım çıktım. 380 küsur puan aldım sıralama 90K mıydı neydi tam aklımda değil. Sizlere tavsiyem hayatınızı 2 saatlik bir sınava bağlıymış gibi yaşamayın.

Lise de tek öğrendiğim şey; kimseye güvenmemek başka bir şey öğretmedi. YGS sınavı vardı (şimdi adı değişmiş) salladım çıktım. 380 küsur puan aldım sıralama 90K mıydı neydi tam aklımda değil. Sizlere tavsiyem hayatınızı 2 saatlik bir sınava bağlıymış gibi yaşamayın.
Yaşamadım, her günümü eğlenerek geçirdim. Şu an bilgisayar mühendisliği okuyorum.

Neden herkes liseye "en zevkli dönem" diyor?

Liseyi 4 sene okursun biter gider, arkadaşlarını hatırlamazsın bile. En zevkli dönem fakülteyi bitirdikten sonra daha yirmili yaşlarımızın başındayken ekonomik bağımsızlığımızı kazandığımız dönem değil midir?

İnsanların fikirleri farklıdır, bilmem belki bakarsın bunu "Galatasaray Lisesi" kısımında okuyan bir insan der ki büyük ihtimal yüksek puanlı insanların girebildiği yerler olduğu için bu insanlarda zevk alabilmiştirler. Bir çok örnek verebiliriz biz buna açıkcası, başka vermem gereken örnekler varsa bu kişiden kişiye değişiklik gösterir örneğin birisi gerçekten ortaokuldaki arkadaşlarını o samimi ortamı özler.

Bazıları ise lisede iyi şeyler yaşamıştır ve o günleri özler, herkesin parmak izlerinin farklı olduğu dünyada fikirlerinde farklı olmasının normal olduğunu söyleyebiliriz.

Neden herkes liseye "en zevkli dönem" diyor?

Liseyi 4 sene okursun biter gider, arkadaşlarını hatırlamazsın bile. En zevkli dönem fakülteyi bitirdikten sonra daha yirmili yaşlarımızın başındayken ekonomik bağımsızlığımızı kazandığımız dönem değil midir?

Biz neden farkında değiliz o zaman hiç zevkli falan değil anca ders, ders ve daha fazla ders.

Yeni konular

Geri
Yukarı