Liseye geçince yeni gelen dersler nelerdir?

LeadyPawa

Hectopat
Yer
Avrupa'nın kıskandığı yer
Daha fazla  
Merhaba, öncelikle 8.sınıf öğrencisiyim ve lisede hangi derslerin geleceğini çok merak ediyorum.

Hangi dersin kaçıncı sınıfta geleceğini, zor mu kolay mı olduğunu ve eğlenceli olup olmadığını yazarsanız sevinirim.

Genel olarak biliyorum ama bir bilenden yani lise öğrencisinden duymak daha güzel olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Lise öğrencisi değilim fakat biyoloji, kimya, fizik; felsefe, inkılap tarihi ve atatürkçülük, coğrafya, tarih ve bölümlere göre farklı dersler. Unuttuğum olabilir lise öğrencisi olmasamda benim sınıfımdaki derslerim basit geliyor lise dersleri ilgimi daha çok çekiyor.

9'da Edebiyat, Almanca, Biyoloji, Fizik, Kimya, Coğrafya, Tarih, Sağlık, Drama derseleri ekleniyor.

10. sınıfta sağlık ve drama yerine felsefe dersi geliyor.

Ayrıca seçmeli Peygamberimizin Hayatı ve Kur'an-ı Kerim gibi dersler seçtiriyorlar.

Merhaba, öncelikle 8.sınıf öğrencisiyim ve lisede hangi derslerin geleceğini çok merak ediyorum.

Hangi dersin kaçıncı sınıfta geleceğini, zor mu kolay mı olduğunu ve eğlenceli olup olmadığını yazarsanız sevinirim.

Genel olarak biliyorum ama bir bilenden yani lise öğrencisinden duymak daha güzel olur.
Edebiyat, tarih, coğrafya, fizik, biyoloji, kimya, 2. yabancı dil, sağlık. Bu yıl 9. sınıfa geçtim. Uzaktan eğitim olduğu için pek güzel ve eğlenceli geçtiği söylenemez benim için.

Seninle e-Okul ders listemi paylaşayım o zaman. Resimler sıralı.
Anadolu lisesine gittim. Sayısal alan seçtim.
Ekran Görüntüsü (7239).png
Ekran Görüntüsü (7240).png
Ekran Görüntüsü (7241).png

Ekran Görüntüsü (7242).png

Edebiyat, coğrafya, fizik, kimya, biyoloji, matematik, tarih, ingilizce, Almanca, beden eğitimi ve buna ek birkaç seçmeli ders görüyorsunuz. Yani en azından benim zamanında böyleydi. 11. sınıfta alanınıza göre dersleriniz değişiyor mesela sayisalsaniz coğrafya gormezsiniz.
Zorluk olarak 8. sınıfa oranla kat kat zor. Eğlenceli mi kişiye göre değişir, bence değil.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı