Liseye yeni geçtim ve uzaktan eğitimden bir şey anlamıyorum

Xredstyle

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Beyler selamlar. Liseye yeni geçmiş bir öğrenciyim. Bu arada iyi bir liseyede girdim yüzdelik dilimim 8.ama 9.sınıftan hiçbir şey anlamıyorum. Uzaktan eğitim çok yararsız, ve bir de biz bu yararsız eğitimden sınava gireceğiz! 4 yıl sonra yksde bunun sıkıntısını çekeceğiz. Milli eğitim şu anda sadece 8 ve 12'leri önemsiyor. Diğer sınıflar zerre umurlarında değil. Peki ben endişe etmeli miyim? Herkes aynı durumda mı? Sınıf tekrarı gibi bir şey mümkün mü?

Milli Eğitim'in 12'leri önemsediğini kim demiş? Biz uzaktan eğitimde 30 dakikalık dersi 5 dakika işliyoruz, hocalar sürekli dersten düşüyor ve bütün müfredattan sorumluyuz. Size bir şey olacağını sanmıyorum, aslında herkes mağdur ama, bize hem ders anlatamayıp, hem de bütün müfredattan sorumlusunuz denmesi ve bu sene YKS'ye girecek olmamız daha beter bence.

Milli eğitim'in 12'leri önemsediğini kim demiş? Biz uzaktan eğitimde 30 dakikalık dersi 5 dakika işliyoruz, hocalar sürekli dersten düşüyor ve bütün müfredattan sorumluyuz. Size bir şey olacağını sanmıyorum, aslında herkes mağdur ama, bize hem ders anlatamayıp, hem de bütün müfredattan sorumlusunuz denmesi ve bu sene Yks'ye girecek olmamız daha beter bence.

Kusura bakma, yanlış düşünüyormuşum. Evet EBA zaten 30 dakika anca 5 dakika ders işlenebiliyor. Bunların işi gücü para.

Yalnız değilsin merak etme. Kimse anlamıyor. Laf olsun diye konuyu anlatıp veya test çözüp geçiyorlar zaten. Bütün canlı derslerim 18:50'de başlıyor ve bazen 20:00'da, bazen de 20:40'da bitiyor. Bu saatlerde yapılan derslerden ne anlayabilirim ki? Saçmalık yani. Şimdi Matematik dersi vardı, açmadı. Olan yine bize oldu. Kısacası canlı derslerden kimse bir şey anlamıyor diye genelleme yapabilirim. Berbat bir düzen var.

Yalnız değilsin merak etme. Kimse anlamıyor. Laf olsun diye konuyu anlatıp veya test çözüp geçiyorlar zaten. Bütün canlı derslerim 18:50'de başlıyor ve bazen 20:00'da, bazen de 20:40'da bitiyor. Bu saatlerde yapılan derslerden ne anlayabilirim ki? Saçmalık yani. Şimdi matematik dersi vardı, açmadı. Olan yine bize oldu. Kısacası canlı derslerden kimse bir şey anlamıyor diye genelleme yapabilirim. Berbat bir düzen var.

Ama korkuyorum temel iyi olmazsa çok sıkıntı yaşarız biz.

Ama korkuyorum temel iyi olmazsa çok sıkıntı yaşarız biz.
Doğrudur. Fakat yapacak bir şey yok. Ben ek olarak bazen internetten ders videoları izliyorum. Bir kaç kanal buldum ve sevdim. Canlı derste anlatılan konuları anlamadıysam oradan açıp konuyu anlamaya çalışıyorum. Sizde böyle yapabilirsiniz.

Lise zamanında ben okulda da bir şey anlamıyordum. Youtube dersler için çok iyi bir kaynak. Buradan derslerime çalışıp kaç kere yüksek not almıştım.

Aslında uzaktan eğitim yararsız demek pek doğru olmaz. En önemlisi bir genelleme yapılıyor burada, uzaktan eğitimden yararlananlar da ister istemez bu kategoriye girmiş oluyor. Ben lise son sınıf öğrencisiyim ve evet, uzaktan eğitimin yararlı olduğunu düşünmekteyim ve hatta yüz yüze eğitimden bile daha iyi olduğunu da çekinmeden söylüyorum. Tüm uzaktan eğitim derslerine kaçırmadan katılım sağlıyorum ve ek olarak Raunt üzerinden videolar izleyip sorular da çözüyorum. Bence şu an uygulanmakta olan sistem normal okuldan kat kat daha iyi bir sistem, en azından sabahın köründe kalkıp akşam 5, 6 lara kadar dört duvar içerisinde kalmıyoruz... Kısacası şahsen yararlı buluyorum bu sistemi lakin elbette kişiden kişiye değişkenlik gösterecektir bu durum.

Yeni konular

Geri
Yukarı