Liseye yeni geçtim ve uzaktan eğitimden bir şey anlamıyorum

Aslında uzaktan eğitim yararsız demek pek doğru olmaz. En önemlisi bir genelleme yapılıyor burada, uzaktan eğitimden yararlananlar da ister istemez bu kategoriye girmiş oluyor. Ben lise son sınıf öğrencisiyim ve evet, uzaktan eğitimin yararlı olduğunu düşünmekteyim ve hatta yüz yüze eğitimden bile daha iyi olduğunu da çekinmeden söylüyorum. Tüm uzaktan eğitim derslerine kaçırmadan katılım sağlıyorum ve ek olarak Raunt üzerinden videolar izleyip sorular da çözüyorum. Bence şu an uygulanmakta olan sistem normal okuldan kat kat daha iyi bir sistem, en azından sabahın köründe kalkıp akşam 5, 6 lara kadar dört duvar içerisinde kalmıyoruz... Kısacası şahsen yararlı buluyorum bu sistemi lakin elbette kişiden kişiye değişkenlik gösterecektir bu durum.
Düşünceniz bir bakıma doğru ama lise yıllarında yeniden okur musun deseler şüphesiz geri dönmek isterim.
Okul sadece ders olarak görmemek lazım. Derdini paylaşırsın dert edinirsin. Beraber ders çalışırsın. Yani çok anımız var liseden. Lise yılları en unutulmaz yıllar şahsımca.

Sıkıntınız normal, pek çok kişi aynı durumu yaşıyor. Yüz yüze eğitimde daha aktif oluyorsunuz ve disiplin var. Ev ortamında ise ders moduna girmek bir hayli zor.

Ders saatlerinde odanızı bir sınıf havasına sokmayı dener misiniz? Nasıl olacak o derseniz şöyle; kitaplar çıkartın masanın üstüne, dersi hangi teknolojik araçtan izliyorsanız o hariç diğer teknolojik aletleri kaldırın. Kendinizi de sınıftaymış gibi düşünün. Mesela ders saatine yakın üstünüzü değiştirin, okul kıyafetlerinizi giyin, dersteyken bacak bacak üstüne atmayın. Saçma ve boş uğraş gelebilir size ama faydasını görebilirsiniz deneyin bence.

Sıkıntınız normal, pek çok kişi aynı durumu yaşıyor. Yüz yüze eğitimde daha aktif oluyorsunuz ve disiplin var. Ev ortamında ise ders moduna girmek bir hayli zor.

Ders saatlerinde odanızı bir sınıf havasına sokmayı dener misiniz? Nasıl olacak o derseniz şöyle; kitaplar çıkartın masanın üstüne, dersi hangi teknolojik araçtan izliyorsanız o hariç diğer teknolojik aletleri kaldırın. Kendinizi de sınıftaymış gibi düşünün. Mesela ders saatine yakın üstünüzü değiştirin, okul kıyafetlerinizi giyin, dersteyken bacak bacak üstüne atmayın. Saçma ve boş uğraş gelebilir size ama faydasını görebilirsiniz deneyin bence.

Okul kıyafetim yok :D sıkıntı sınıf disiplini değil. Derslerin tam olarak öğretilememesi. Okuldayken soru çözebilirken evde çözemiyoruz. Yani okuldayken öğretmenle etkileşime daha rahat geçiyoruz. Hocalar daha canlı oluyor. Hocalar bile istemeye istemeye anlatıyor. Ama hala sayın bakanımız velilerin çoğunluğunu uyutacak şeyler anlatıyor. Uzaktan eğitim mükemmel, hiçbir sıkıntı yok gibi gibi.

Beyler selamlar. Liseye yeni geçmiş bir öğrenciyim. Bu arada iyi bir liseyede girdim yüzdelik dilimim 8.ama 9.sınıftan hiçbir şey anlamıyorum. Uzaktan eğitim çok yararsız, ve bir de biz bu yararsız eğitimden sınava gireceğiz! 4 yıl sonra yksde bunun sıkıntısını çekeceğiz. Milli eğitim şu anda sadece 8 ve 12'leri önemsiyor. Diğer sınıflar zerre umurlarında değil. Peki ben endişe etmeli miyim? Herkes aynı durumda mı? Sınıf tekrarı gibi bir şey mümkün mü?
Aynen bende de aynı durum var. Dersten bişey anlamıyorum. Bide zoomdan yapıyorlar. Ebadan da değil. Ki ben normal okuldaki verimi alamıyorum. Ben de liseye yeni geçtim ve bir sürü yeni konu var. Takdir edersiniz ki mantık konusunu mantıksız bir şekilde öğrenmek mümkün değil. Yani öğretmenin e saat anlattığı mantık dersini Tonguç yayınlarını izleyerek 10 dk da kavradım. Bide bunlardan yakın bir tarihte sınav olacağız. En iyi olduğum derslerden bile bişey anlamıyorum. Sınabımın 50 min altında gelmesinden çok korkuyorum. Canlı derslere girmek yerine Tonguç izleseydim şimdi çıtır çerez olurdu ama canlı derse girmeyince yok yazıyorlar. Sınıfta kırk kişi var ve 20 kişi derse girmiyor. Duyduğum kadarıyla bütün okullarda oluyor bu durum. Yani hem kötü not bakımından hem de devamsızlık bakımından bütün herkes sınıfta kalacak. Eğitim sistemi çöküş döneminde. Ama ben en çok temelinin kötü olmasından ve notlardan korkuyorum...

Aynen bende de aynı durum var. Dersten bir şey anlamıyorum. Bir de Zoom'dan yapıyorlar. EBA'dan da değil. Ki ben normal okuldaki verimi alamıyorum. Ben de liseye yeni geçtim ve bir sürü yeni konu var. Takdir edersiniz ki mantık konusunu mantıksız bir şekilde öğrenmek mümkün değil. Yani öğretmenin e saat anlattığı mantık dersini tonguç yayınlarını izleyerek 10 dk da kavradım. Bir de bunlardan yakın bir tarihte sınav olacağız. En iyi olduğum derslerden bile bir şey anlamıyorum. Sınabımın 50min altında gelmesinden çok korkuyorum. Canlı derslere girmek yerine tonguç izleseydim şimdi çıtır çerez olurdu ama canlı derse girmeyince yok yazıyorlar. Sınıfta kırk kişi var ve 20 kişi derse girmiyor. Duyduğum kadarıyla bütün okullarda oluyor bu durum. Yani hem kötü not bakımından hem de devamsızlık bakımından bütün herkes sınıfta kalacak. Eğitim sistemi çöküş döneminde. Ama ben en çok temelinin kötü olmasından ve notlardan korkuyorum...

Evet bizim ki nitelikli lise girmeyen çok.

Beyler selamlar. Liseye yeni geçmiş bir öğrenciyim. Bu arada iyi bir liseyede girdim yüzdelik dilimim 8.ama 9.sınıftan hiçbir şey anlamıyorum. Uzaktan eğitim çok yararsız, ve bir de biz bu yararsız eğitimden sınava gireceğiz! 4 yıl sonra yksde bunun sıkıntısını çekeceğiz. Milli eğitim şu anda sadece 8 ve 12'leri önemsiyor. Diğer sınıflar zerre umurlarında değil. Peki ben endişe etmeli miyim? Herkes aynı durumda mı? Sınıf tekrarı gibi bir şey mümkün mü?
Dostum otur Youtube'den çalış çok daha verimli oluyor.
1 Hafta sonra sınavlar var ve öğretmenler kaldığımız yerden devam edeceklerini söylüyorlar ilk seneden kalmayalım.
Hadi be. Bize hoca kasımın ortası gibi olacak dedi.

Yeni konular

Geri
Yukarı