Liseye yeni geçtim ve uzaktan eğitimden bir şey anlamıyorum

Öz kardeşim ( 9. sınıf okuyor ) aynı senin sorunun gibi sorunlar yaşıyor. YouTube'da bulunan ders videoları ile sıfırdan bir şeyler yapmaya başladı. Eğer imkanın var ise sende YouTube videolarından izleyebilirsin.

Ben de izliyorum fakat çok stresliyim canlı derslerle zaman kaybediyorum akşama kadar artık biyerlerim şekil almaya başladı otura otura günde 8 saat canlı ders nedir ya?

Ekteki bilgiye sevin.
Screenshot_20201021-091355_Chrome.jpg

1 Hafta sonra dediğim 2 Kasım'dan sonraki 1 hafta. Ben de YouTube'dan çalışıyorum o da olmazsa vallaha kaldık bu sene:D.
Dostum çok çalış, benim tüm konularım bitti. Artık soru çözüyorum, sana da tavsiye ederim hızlı bir şekilde bitirirsin, günde iki ünite bitirsen sınavdan çok yüksek not alırsın.

Son düzenleme:
Sanırım aynı şeyleri yaşıyoruz dostum, Canlı derslere odaklanamıyorum. Dersten sonra tekrar edeyim diyorum. Onu da yapamıyorum çünkü hiç bir şey anlamıyorum. Neyse ki okullar açılacak 9. sınıflar için. Şimdi de okulda öğretmenlerin sorduğu sorulara nasıl cevap vereceğim diye düşünüyorum. 😒

Dostum çok çalış, benim tüm konularım bitti. Artık soru çözüyorum, sana da tavsiye ederim hızlı bir şekilde bitirirsin, günde iki ünite bitirsen sınavdan çok yüksek not alırsın.
Bir sene boyunca soru çözdüyseniz, yani konular şimdi bittiyse çok iyi durumdasınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
5 Kasım'da sınavlarımız var Almanca dersinden, fizik dersinden ve matematik dersinden. Çok çok az şey biliyorum. İnşallah kalmam, çok korkuyorum 9.sınıfa geçtim "bakanım naptınız bize bakanım" sınav olmasa iyi de anlamadıgım şeyden sınav olacağım.

Merhaba .Ben pansiyonlu bir fen lisesi kazandım ama bakan pansiyonlu okullar için hiçbir açıklama yapmıyor .Müdür kendi kendine kararlar almaya çalışıyor .2 kasımda okula gideceğim ama yurtta internet yok .Ebaya erişebileceğim tek cihazım 6 yıllık giriş seviyesi bi telefon.
Canlı derslerden zaten bisey anlamıyorum .Okulda ne yapacagimi hic bilmiyorum .Bu MEB'in sorumsuzluğu
5 Kasım'da sınavlarımız var Almanca dersinden, fizik dersinden ve matematik dersinden. Çok çok az şey biliyorum. İnşallah kalmam, çok korkuyorum 9.sınıfa geçtim "bakanım naptınız bize bakanım" sınav olmasa iyi de anlamadıgım şeyden sınav olacağım.
30 kasım ve 06 ocak arasında olucak demişlerdi

Beyler selamlar. Liseye yeni geçmiş bir öğrenciyim. Bu arada iyi bir liseyede girdim yüzdelik dilimim 8.ama 9.sınıftan hiçbir şey anlamıyorum. Uzaktan eğitim çok yararsız, ve bir de biz bu yararsız eğitimden sınava gireceğiz! 4 yıl sonra yksde bunun sıkıntısını çekeceğiz. Milli eğitim şu anda sadece 8 ve 12'leri önemsiyor. Diğer sınıflar zerre umurlarında değil. Peki ben endişe etmeli miyim? Herkes aynı durumda mı? Sınıf tekrarı gibi bir şey mümkün mü?
Kanka yanlış düşünüyorsun biz 12'lerin girecek bir üniversite sınavı olduğunu unutma
2- evet hak veriyorum uzaktan eğitim konusunda çok sıkıntılı durumlar hiçbir şey anlamıyorum artık tek yapabileceğin kafanın aldığı kadar kendi başına çalışmak maalesef bu sene zor geçecek bol şanslar ama şunu unutma 9 sandığın kadar ağır değil geçersin :) bir abi tavsiyesi

Aslında uzaktan eğitim yararsız demek pek doğru olmaz. En önemlisi bir genelleme yapılıyor burada, uzaktan eğitimden yararlananlar da ister istemez bu kategoriye girmiş oluyor. Ben lise son sınıf öğrencisiyim ve evet, uzaktan eğitimin yararlı olduğunu düşünmekteyim ve hatta yüz yüze eğitimden bile daha iyi olduğunu da çekinmeden söylüyorum. Tüm uzaktan eğitim derslerine kaçırmadan katılım sağlıyorum ve ek olarak raunt üzerinden videolar izleyip sorular da çözüyorum. Bence şu an uygulanmakta olan sistem normal okuldan kat kat daha iyi bir sistem, en azından sabahın köründe kalkıp akşam 5, 6'lara kadar dört duvar içerisinde kalmıyoruz... Kısacası şahsen yararlı buluyorum bu sistemi lakin elbette kişiden kişiye değişkenlik gösterecektir bu durum.

Bizde çoğu hoca derse katılmıyor veya bağlaantısı kopuyor. Eğer sorunsuz işleseydi yararlı olabilirdi fakat çok nadir düzgün ders işleyebilenler var.

Geri
Yukarı