Liseyi bitirmek yerine çalışmak olur mu?

alieren2222

Centipat
Lise 2 deyim aklımda şöyle bir şey var bu seneyi de bitirip daha da liseyi bitirmeyip iş bulup çalışmak var aklımda. Sizce böyle bir şey yaparsam çok şey kaybeder miyim ya da bana zararı olur mu? Okumak yerine böyle bir şey yapılabilir mi?

Liseyi bitirin hocam. Yoksa ehliyet bile alamazsınız ileride. Ayrıca liseyi tamamen bitirmeyecekseniz bu seneyi bitirmenizin de hiçbir anlamı olmuyor.

Üniversite için hadi neyse denilebilir. Ticarete atılır toplarsınız ama lise için mutlaka gidin derim, bir iş konusunda yeteneğiniz varsa bile lise sonrasına saklayın. Bu sürede kendinizi dahada geliştirmiş olursunuz size faydası olur. Bunun yanında belki lise sonrası üniversiteye gitmek isteyeceksiniz fikriniz değişecek. Liseyi asla tekrar örgün eğitim ile okuyamazsınız. Üniversite ise her yaşta olur. Gitmeyi düşünmüyorsanız bile en azından liseyi bitirmenizi tavsiye ederim. Fırsatınız varken kaçırmayın ve eminim pişman olursunuz gelecekte.

Üniversite için hadi neyse denilebilir. Ticarete atılır toplarsınız ama lise için mutlaka gidin derim, bir iş konusunda yeteneğiniz varsa bile lise sonrasına saklayın. Bu sürede kendinizi daha da geliştirmiş olursunuz size faydası olur. Bunun yanında belki lise sonrası üniversiteye gitmek isteyeceksiniz fikriniz değişecek. Liseyi asla tekrar örgün eğitim ile okuyamazsınız. Üniversite ise her yaşta olur. Gitmeyi düşünmüyorsanız bile en azından liseyi bitirmenizi tavsiye ederim. Fırsatınız varken kaçırmayın ve eminim pişman olursunuz gelecekte.

Öyle gerekirse okurum bitiririm ama hocaların beni sınıfta bırakıcağından korkuyorum.

Lise 9.Sınıfı iki sene üst üste okuyup beceremeyince bırakmıştım, 2012 yılında.16 yaşımda başlıyarak 25 yaşıma kadar aralıksız çalıştım. Seçtiğim taşlı ve zor bir yoldu global büyük bir şirkette mağaza müdürlüğüne kadar yükseldim ve bütün hikaye burada başladı. Artık mağaza yetmiyor ve daha iyi konumlara gelmek istiyordum bir kaç atılımda buldum ama hep diploma problemi hep karşıma çıktı, hani derler ya diploma görünmeyen bir basamak bir kapı.Velasım askerliği ertelemek için kayıt olduğum açık öğretim lisesini 2 hafta önce bitirmiş bulunmaktayım ve bundan duyduğum başarmışlık hissi çok farklıydı, durmayıp üniversite okumayıda kafaya koydum.Diploma bazen görünmüyen bir kapı olabiliyor, vakit erken iken anahtarı cebine koymanı tavsiye ederim.

Zamanında bende sınıfta kaldım ve forumda bulunan çoğu kişide kalmıştır belki. Korkmanızı gerektiren bir durum değil hatta tekrar kendimden yola çıkarsam iyi ki sınıf tekrarı yapmışım diyorum bana çok şey kattı. Liseyi bırakırsanız, o zaman emin olun hayat daha zorlaşır ve korku dolu olur sizin için.

Geri
Yukarı