Liseyi şehir dışında okumak

Liseyi şehir dışında okumak nasıl bir şey? Deneyimleyen varsa tecrübelerini bana aktarabilir mi? Ayrı eve çıkmak mı yoksa yurtta kalmak mı? Cevaplarınızı bekliyorum.

Lise de ayrı eve çıkmak size zor olacaktır liseye yeni başladığın için 14 15 yaşın da falansin daha aile evine yeni yeni alışıyorsun kendi evini tutacaksan.
O şehir de evi satın almalısın.
1- Kira.
2 Eşyalar.
3 Evin masrafları.
4 Okulun masrafları.
5 Kişisel ihtiyaçlar.
Bütçe şimdiden fazla ve 4 yıl okuyacaksınız 2. eviniz falan yok ise sana alınan eşyalara ne olacak.
O şehre uyum saglayabilecek misin?
Bence yurt da kalınabilir üniversite de ayrı eve cikarsin.
Daha aile evini tam tecrübe ettiğinize bile inanmıyorum.
Baska şehir de okumak güzeldir ama küçüksün dostum kendi evine çıkınca cidden kendine bakabilecek misin?
Yurt da kalırsan masraflar.
1 Yurt masrafı.
2 Okul masrafı.
3 Kişisel ihtiyaçlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani lise için, aynı ilde evden gidip gelmek daha iyi olur.
Lise de ayrı eve çıkmak size zor olacaktır liseye yeni başladığın için 14 15 yaşın da falansin daha aile evine yeni yeni alışıyorsun kendi evini tutacaksan.
O şehir de evi satın almalısın.
1- Kira.
2 Eşyalar.
3 Evin masrafları.
4 Okulun masrafları.
5 Kişisel ihtiyaçlar.
Bütçe şimdiden fazla ve 4 yıl okuyacaksınız 2. eviniz falan yok ise sana alınan eşyalara ne olacak.
O şehre uyum saglayabilecek misin?
Bence yurt da kalınabilir üniversite de ayrı eve cikarsin.
Daha aile evini tam tecrübe ettiğinize bile inanmıyorum.
Baska şehir de okumak güzeldir ama küçüksün dostum kendi evine çıkınca cidden kendine bakabilecek misin?
Yurt da kalırsan masraflar.
1 Yurt masrafı.
2 Okul masrafı.
3 Kişisel ihtiyaçlar.

14 yaşındaki çocuk zaten ayrı evde nasıl kalsın?

LGS'ye girdiğim sırada öğretmenlerin söylediğine göre Çapa'ya gidebilecektim. Çok heves etmiştim. 0.01 puan ile kaçırdım ve pandemi oldu. Her şeyin hayırlısı. Şu an okuduğum lisede Çapa'da bir dönem geçirip tekrar memlekete gelen bir çocuk var. Yurt ortamına alışamadım diyordu. Ayrı bir eve çıkmayı bilmem de yurt ortamına alışmak bazılarını zorluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı