Sürprizbozan Little Nightmares 2 hikayesi

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Efe habip

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar hikayeyi araştırdım ama kendim bulduğum kadarını anlatacağım. Siz de bana...

Oyun aslında 1. oyundan öncesini anlatıyor, Mono adlı karakteri kontrol ediyoruz oyunda. Dev bir ormanda uyanıyoruz, yanımızdaki açık televizyonun söndüğünü görüyoruz. Demek oradan geldik. Sonra oyunda ilerledikçe sizle yani 1. oyunun ana karakteriyle tanışıp ona yardım ediyoruz. Onla zorlu yerleri geçtikten sonra oyunun son boss'u The Man isimli ince uzun bir adamla savaşıyoruz. Oyunda Mono ve Six televizyonlardan ışınlayabiliyor ve dev bir kule var. Şehirde insanlar yoksulluk içinde yaşıyor. Ama onları delirten bir şey var o da dev bir santral binası. Oradan yayılan sinyal insanların televizyonları izlerken delirmesini ve bağımlı olmasına sebep oluyor eğer oyunda televizyon kapatırsanız insanlar sizi öldürmeye çalışıyor.

Oyunun son asıl boss'u Six yani arkadaşımız, The Man onu kaçırıp canavara çeviriyor ve Six'in bir müzik kutusu var. Ona bağlı o kutuyu çok seviyor, sonra onu parçalayıp Six'i kurtarıyoruz ve cıvık gözlerden kaçarken köprüde takılıyoruz. Six tabii geçmiş oluyor ama köprü yıkılırken elimizi tutuyor, belli bir zaman sonra elimizi bırakıyor ve düşüyoruz. Six de portaldan geçip kurtuluyor.

Sonra cıvık şeylerin üstünde olan bir sandalyeye oturuyoruz ve hayatımızın geri kalanını öyle geçiriyoruz. The Man olduğumuzu anlıyoruz. Aslında The Man biz değiliz, bir şekilde oradan kaçıyoruz. Bunu nereden mi biliyoruz, dediğim gibi 2. oyun 1. oyunun öncesini anlatıyor. 1. oyunu oynayanlar bilir kafeste orta yaşlı diğerlerinden büyük bir çocuk var ve o çocuk Mono. Six'e yemek veriyor ama Six onu tanımayıp ayrılıyor oradan.

Eğer oyundaki bütün şapkaları ve siyah hologram çocukları topladıysanız bir After Credits gizemli sonun kilidini açıyorsunuz, gizemli sonda Six televizyondan çıkıp kendi hologramına bakıyor ve yerde bir afiş görüyoruz. O da 1.oyunda olan yemek gemisinin afişi ve sonra Six'in karnı gurulduyor ve bir şekilde Mono kaçıp onu bulmaya gidiyor. Eksiklerimi yazarsanız sevinirim :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok iyi anlatmışsın. Aklıma gelebilecek en mantıklı teori bu ancak Six'e yemek veren kişinin mono olduğundan şüpheliyim çünkü six onu kurtarabikecek iken açık bir şekilde bizi aşağı bırakıyor ve biz de önceki gibi televizyonda kalıyoruz. Her zaman çizelgesinde genç mono Six'i kurtarmaya giderken bir önceki zaman çizelgesinde kalan da bizi/yeni zaman çizelgesindeki Mono'yu durdurmaya çalışıyor. Çünkü kendisini öldürse bile six yaşadığı sürece zaten televizyonun içinde ölecek. Gerçek ne olursa olsun six, iblis ile anlaşma yapmaktan pek çekinmemiş gibi.
bu arada adım L.N.2'deki mono ile ilgisiz.

Çok iyi anlatmışsın. Aklıma gelebilecek en mantıklı teori bu ancak Six'e yemek veren kişinin mono olduğundan şüpheliyim çünkü six onu kurtarabikecek iken açık bir şekilde bizi aşağı bırakıyor ve biz de önceki gibi televizyonda kalıyoruz. Her zaman çizelgesinde genç mono Six'i kurtarmaya giderken bir önceki zaman çizelgesinde kalan da bizi/yeni zaman çizelgesindeki Mono'yu durdurmaya çalışıyor. Çünkü kendisini öldürse bile six yaşadığı sürece zaten televizyonun içinde ölecek. Gerçek ne olursa olsun six, iblis ile anlaşma yapmaktan pek çekinmemiş gibi.
Bu arada adım l. N. 2'deki mono ile ilgisiz.

Senin dediğinde matıklıymış tüm hikaye aslında 3. oyunda başlayacak bence mono o yemek veren çocuk araştırdım bir videoda freecam modla o çocuğa bakıyor ytnin biri yabamcı ve mono ile aynı çocuk zaen pantolondan falanda anlayabilirsin. Senin dediğin gibi mono onu yaşatmaya çalışıyor ve bemce six geleceği görebiliyor ya da the man onu kaçırdığında anlamış olabilir mononun olduğunu. Neyse 3.oyunu beklicez ben sonda çok üzlmüştüm.

Senin dediğinde matıklıymış tüm hikaye aslında 3. oyunda başlayacak bence mono o yemek veren çocuk araştırdım bir videoda freecam modla o çocuğa bakıyor ytnin biri yabamcı ve mono ile aynı çocuk zaen pantolondan falanda anlayabilirsin. Senin dediğin gibi mono onu yaşatmaya çalışıyor ve bemce six geleceği görebiliyor ya da the man onu kaçırdığında anlamış olabilir mononun olduğunu. Neyse 3.oyunu beklicez ben sonda çok üzlmüştüm.

Bence bunu anlayan six değildi, içindeki iblis idi. Gelecekteki mono onunla savaşıyor gibi. O yüzden Six'i kurtarmamızı istemiyor. Bir hata yapmamızı engellemeye çalışıyor.

Arkadaşlar hikayeyi araştırdım ama kendim bulduğum kadarını anlatacağım. Siz de bana...

Oyun aslında 1. oyundan öncesini anlatıyor, Mono adlı karakteri kontrol ediyoruz oyunda. Dev bir ormanda uyanıyoruz, yanımızdaki açık televizyonun söndüğünü görüyoruz. Demek oradan geldik. Sonra oyunda ilerledikçe sizle yani 1. oyunun ana karakteriyle tanışıp ona yardım ediyoruz. Onla zorlu yerleri geçtikten sonra oyunun son Boss'u The Man isimli ince uzun bir adamla savaşıyoruz. Oyunda Mono ve Six televizyonlardan ışınlayabiliyor ve dev bir kule var. Şehirde insanlar yoksulluk içinde yaşıyor. Ama onları delirten bir şey var o da dev bir santral binası. Oradan yayılan sinyal insanların televizyonları izlerken delirmesini ve bağımlı olmasına sebep oluyor eğer oyunda televizyon kapatırsanız insanlar sizi öldürmeye çalışıyor.

Oyunun son asıl Boss'u Six yani arkadaşımız, The Man onu kaçırıp canavara çeviriyor ve Six'in bir müzik kutusu var. Ona bağlı o kutuyu çok seviyor, sonra onu parçalayıp Six'i kurtarıyoruz ve cıvık gözlerden kaçarken köprüde takılıyoruz. Six tabii geçmiş oluyor ama köprü yıkılırken elimizi tutuyor, belli bir zaman sonra elimizi bırakıyor ve düşüyoruz. Six de portaldan geçip kurtuluyor.

Sonra cıvık şeylerin üstünde olan bir sandalyeye oturuyoruz ve hayatımızın geri kalanını öyle geçiriyoruz. The Man olduğumuzu anlıyoruz. Aslında The Man biz değiliz, bir şekilde oradan kaçıyoruz. Bunu nereden mi biliyoruz, dediğim gibi 2. oyun 1. oyunun öncesini anlatıyor. 1. oyunu oynayanlar bilir kafeste orta yaşlı diğerlerinden büyük bir çocuk var ve o çocuk Mono. Six'e yemek veriyor ama Six onu tanımayıp ayrılıyor oradan.

Eğer oyundaki bütün şapkaları ve siyah hologram çocukları topladıysanız bir After Credits gizemli sonun kilidini açıyorsunuz, gizemli sonda Six televizyondan çıkıp kendi hologramına bakıyor ve yerde bir afiş görüyoruz. O da 1.oyunda olan yemek ge misinin afişi ve sonra Six'in karnı gurulduyor ve bir şekilde Mono kaçıp onu bulmaya gidiyor. Eksiklerimi yazarsanız sevinirim :)

Güzel teori ama six bizi neden bırakıyor kendi teorimde görede teen man sixin ruhunu çekemiyor yani şu siyah olanı ve six ruhunun yerini doldurabilmek için yemek yiyor monoyuda bir duygusu olmadığı için atıyor bu da bir paradoks mono bir dahaki teen man olacak six ağız tesisindeki ladynin yerini alacak ve paradoks baştan başlayacak.

Güzel teori ama six bizi neden bırakıyor kendi teorimde görede teen man sixin ruhunu çekemiyor yani şu siyah olanı ve six ruhunun yerini doldurabilmek için yemek yiyor monoyuda bir duygusu olmadığı için atıyor bu da bir paradoks mono bir dahaki teen man olacak six ağız tesisindeki ladynin yerini alacak ve paradoks baştan başlayacak.
ruh kısmını bilmem ama kalan kısım doğru bence senin teorinde. son olarak... profilindeki dream sans mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı