Login Sistemi Yazdım Localhost Hatası Veriyor

efe.varoll

Decapat
Arkadaşlar merhaba. Bir login sistemi yazmaya çalışıyorum. İnternetteki videoda adam yaparken soru çıkmıyor bende neden oluyor?

Notice: Undefined variable: vt in C:\xampp\htdocs\login.php on line 7

Fatal error
: Uncaught Error: Call to a member function prepare() on null in C:\xampp\htdocs\login.php:7 Stack trace: #0 {main} thrown in C:\xampp\htdocs\login.php on line 7
Kodlar da şunlar:

<?php

$email = trim(@$_POST['kadi']);
$pass = trim(@$_POST['pass']);

$sorgu = $vt->prepare("select * from uyeler where email=? and pass=?");
$sorgu->execute(array($email, $pass));
$islem = $sorgu->fetch();

if($islem) {
$_SESSION['kadi'] = $islem['kadi'];
$_SESSION['email'] = $islem['email'];
header("location: register.php");

}

?>

Çünkü sayfa içerisine $vt değişkeninin tanımlandığı yani veritabanı bağlantılarının yapıldığı dosyayı dahil etmemişsin. Dolayısıyla veritabanı bağlantısı kuramıyor login sayfan.

require_once("veritabani.php"); şeklinde veritabanı bağlantısı kurduğun dosyayı sayfaya dahil et.

Çünkü sayfa içerisine $vt değişkeninin tanımlandığı yani veritabanı bağlantılarının yapıldığı dosyayı dahil etmemişsin. Dolayısıyla veritabanı bağlantısı kuramıyor login sayfan.

require_once("veritabani.php"); şeklinde veritabanı bağlantısı kurduğun dosyayı sayfaya dahil et.
Bana bunu yapmamda yardım eder misin birkaç gün sonra teslim etmem lazım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı