Logitech C525 İnceleme

Arkadaşlar ürünü 110 liradan Exa.com aracılığı ile aldım. Her şeyden önce Windows 8 ile çatır çatır kullanabiliyorsunuz, Uyumluluk sorunu falan yok.

images

Hazır PC'lerdeki dandik web kameralarından sonra böyle bir kameraya geçmek elbette çok fark yaratıyor.

Altını çizmekte fayda var, MSN'de konuşmak için almak gereksiz ancak ben resim çekeceğim veya video falan çekeceğim derseniz kesinlikle uygun amacınıza.
MSN tarih oldu zaten, onun yerini alan kanallarda, arkadaşlarınızla çok rahatlıkla görüntülü konuşma yapabilirsiniz.

Ben görüntüyü 23 INC monitöre verdiğim halde görüntüde bir kalitesizlik söz konusu olmuyor yani internetiniz de iyi ise karşı taraf sizi ayna gibi görecektir bir nevi.
Zaten amcalarımız için teyzelerimiz için 10 piksel ile 720 piksel arasında pek fark yok :D

Sonuç olarak görüntü ve video kalitesi kesinlikle tatmin edici düzeyde.
Fotoğraf çekersen ürünü bir yere sabitlerseniz çok daha kaliteli fotoğraflar elde edersiniz, çünkü el ister istemez titriyor ve ufak da ollsa bulanıklaşma oluyor.

Ürünümüz çok kullanışlı, farklı farklı şekillere girebiliyor. 3 adet hareketli mekanizmadan meydana geliyor. Bu sayede her yere uygun şekilde konumlandırabiliyoruz.

İstereniz masanın üzeride durur, isterseniz düz bir cemizde veya monitörlerin üzerinde. Monitör ince veya kalın olsun, sabit bir biçimde sabitleniyor.

images

Ürünü istersek kapatabiliyoruz ve merceği koruma altına almış oluyoruz bu sayede. Ayrıca 360 derece dönme açısına sahip, bu çok güzel bir özellik.
Yani kamerada gözükmek isteyen kameranın önüne gelmek zorunda kalmıyor. Monitörün üzerindeyken sağa çevirin ve sağdakiler gözüksün.

logitech-c525-vues-g.jpg

Bunun dışında kameranın USB kablosu yeterince uzun ve kaliteii, sıkıntım olmadı hiç.

Ürünün yanında Logitech Webcam Software programı geliyor ve bu sayede hem video hemde fotoğraflarımızı çekip galeriden bakabiliyoruz.
Çeşitli ayarlamalar mevcut.

Bu ayarlamaların başında otomatik odaklanma geliyor. Eğer bu özelliği açarsak kameranız, mesafeye göre odaklanıyor ve en net görüntüyü elde etmenizi sağlıyor.

Çekmiş olduğum video aracılığı ile göstereyim :
HD izlemeniz gerekli.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Evet arkadaşlar sırada otomatik olarak yüz izleme özelliği var. Gerçekten çok başarılı bir özellik. Video çekerken gerçekten işinize yarayacaktır. Faydalı ve havalı bir teknoloji.

Buyrun çekmiş olduğum video ile göstereyim sizlere.
Aynı şekilde HD izleyiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Ürünün ses kayıt kalitesini yukarıdaki videodan anlayabilirsiniz. Gayet iyi bir mikrofonu var, internet üzerinden konuşmalar için.

Resim galerisine gelelim arkadaşlar. Bu kamera ile çekmiş olduğum resimleri paylaşacağım sizlerle :

Çamlıca'dan başlayalım :

5KRpyEE.jpg

VtHBJbS.jpg

PJhngl2.jpg

WzPh2Qd.jpg

I2PGzFx.jpg

RP4MRJh.jpg

5aiKYNX.jpg

JBJjAfB.jpg

IVgesFx.jpg

5hHrRzU.jpg

uT1cb7j.jpg

Ve kaçan kuşun hatırasına :D

juWI7xl.jpg

Uzun lafın kısası gayet başarılı bir Web kamerası. Tavsiye ettim bile çoktan.

Son düzenleyen: Moderatör:
Odaklarken çekirge ayak sesleri çıkarıyor, piti piti :)
Birde o resmin neresi yüze benziyor anlamadım, bence günbatımında yanan piramidin etrafından kara dumanlar çıkarken tepesinin infilak ettiği anı resmetmişsin :)

Valla göz, kaş ve ağız olduktan sonra her şeye odaklanıyor :D
Otomatik odaklanma zaten çok süper bir özelliği, İstersen kameranın 2 cm önüne kadar gel, istersen 2 metre önüne git en net görüntüyü otomatik olarak sunuyor.

Çok doğru dedin, odaklanırken bir ses çıkartıyor :D

Geri
Yukarı