Logitech Destek Garanti İçin Gönderilen E-Fatura'yı Kabul Etmiyor

tanakasuna

Kilopat
Hepsiburada sitesinden Hepsiburada satıcısından satın aldığım kablosuz klavye için Logitech internet sitesinden
garantiye başvurdum ancak gönderdiğim faturayı kabul etmiyorlar. Bu sorunu yaşayan ya da çözümünü bilen var mı?
Gelen cevap her defasında şu şekilde:
Merhaba x,

Kapsamlı bir şekilde analiz ettiğimiz x numaralı dosyayla ilgili bilgileri gönderdiğiniz için teşekkür ederiz.

Maalesef, satıcıdan gelen makbuzu doğrulayamadık. Satın alma belgenizin geçerli ve ayrıntılı bir kopyası olmadan talebinize devam edemeyiz ve reddetmekten başka seçeneğimiz yoktur. İstendiği gibi geçerli bir makbuz/fatura sağlamak isterseniz, talebinizi yeniden başlatacağız.

Daha fazla bilgi için sizi (ÜRÜN ADI) ile birlikte verilen ve Terms of Use - Logitech Website adresinde bulunan Logitech Garanti Bildirimine başvurmak istiyoruz.

Saygılarımla,
x
Logitech Müşteri Hizmetleri

Son düzenleyen: Moderatör:
Hepsiburada sitesinden Hepsiburada satıcısından satın aldığım kablosuz klavye için Logitech internet sitesinden
garantiye başvurdum ancak gönderdiğim faturayı kabul etmiyorlar. Bu sorunu yaşayan ya da çözümünü bilen var mı?
Gelen cevap her defasında şu şekilde:
Hepsiburada desteğe başvurun. Onlar size fatura göndersinler.

Garip bir durum, bir gelişme oldu mu?
Maalesef mağdur oldum ve anladım ki Hepsiburada'nın kendisi bile Logitech marka satsa almamak gerekiyor. Logitech destek kendilerine gönderdiğim Hepsiburada sitesinden hem de başka satıcıdan değil direkt Hepsiburada'nın kendisinden aldığım ürünün faturasını kabul etmiyor. Faturaya geçersiz diyorlar anlamsızca.

Maalesef mağdur oldum ve anladım ki Hepsiburada'nın kendisi bile Logitech marka satsa almamak gerekiyor. Logitech destek kendilerine gönderdiğim Hepsiburada sitesinden hem de başka satıcıdan değil direkt Hepsiburada'nın kendisinden aldığım ürünün faturasını kabul etmiyor. Faturaya geçersiz diyorlar anlamsızca.
Bu durumu hepsiburadaya söyleyip ürünü onlar aracılığıyla gönderin. Gerekli belgeyi onlar tedarik etsin frimaya.

Bu durumu hepsiburadaya söyleyip ürünü onlar aracılığıyla gönderin. Gerekli belgeyi onlar tedarik etsin frimaya.
Söyledim fakat Hepsiburada bizim kendi servisimiz var onlara gönderebilirsiniz dediler.
Bu servisi araştırdığımda Türk servisi olduğu ve çoğunlukla insanları mağdur ettiklerini gördüm yani orijinal Logitech servisi yerine ne idüğü belirsiz Hepsiburada'nın anlaşmalı olduğu bir servise göndermem gerekiyor ürünü. Keşke Hepsiburada yerine Amazon'dan alsaydım daha fazla para verip.

Söyledim fakat Hepsiburada bizim kendi servisimiz var onlara gönderebilirsiniz dediler.
Bu servisi araştırdığımda Türk servisi olduğu ve çoğunlukla insanları mağdur ettiklerini gördüm yani orijinal Logitech servisi yerine ne idüğü belirsiz Hepsiburada'nın anlaşmalı olduğu bir servise göndermem gerekiyor ürünü. Keşke Hepsiburada yerine Amazon'dan alsaydım daha fazla para verip.
Tüktetici hakem heyetine durumu bildirin. Sorun mutlaka çözülür.

Logitech'in Türkiye garantisine bakan penta firmasıyla görüştünüz müydü?

Logitech'in Türkiye garantisine bakan penta firmasıyla görüştünüz müydü?
Henüz göndermedim ama araştırınca iyice karamsarlaştım. Demek ki Türkiye'de artık Logitech markalı ürünler garantisiz sayılıyor gibi bir şey. Hem Logitech faturayı kabul etmiyor hem de Hepsiburada'nın anlaştığı bir yerli servisle işi çözmek gerekiyor hem de bu servis hakkında o kadar fazla kötü yorum var ki anlatamam.

Geri
Yukarı