Logitech G102 Fare Işıkları Yanıyor Ama Çalışmıyor

umutdncr1

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar öncelikle Logitech faremi masaüstü bilgisayarımda kullanıyordum fakat PC bozulunca laptop bilgisayarıma geçmek zorunda kaldım fakat laptopa faremi taktığımda ışıkları yanıyor ama haraket etmiyor. Aygıtlara girdiğimde ise fareyi klavye olarak görüyor hala buna anlam vermiş değilim G102 Prodigy Gaming Mouse yazıyor fakat resimde klavye ikonu gösteriyor aygıt yöneticisinden klavye bölmesini genişletip ordan kaldırdım ve insan arabirim aygıtlarına geçti sürücü bul ve güncelleştir dediğimde Windows sürücü buldu fakat yüklenirken hata oluştu diyip engelliyor ne yapıcağımı bilmiyorum laptop modelim ise Sony Vaio PCG-7181M'dir sürücü yazılımı güncel olmadığı için fareyi okumuyor ve çalıştırmıyor haliyle 1 haftadır düzeltemedim. Şu an ise Windows 7 işletim sistemimi Windows 10 yapmayı düşünüyorum belki düzelir diye. Yardımcı olun lütfen :)

365533

Son düzenleyen: Moderatör:
Sakın W10 Yapma gibi bir çılgınlıga geçiş yapma. Ben öyle birşeyi dün yaptım ve inan %60 FPS Kaybı yaşadım. İlk önce Driver Booster indirip sistemi bir tarat fare de takılı olsun. Driverları eksikse görmüyordur. Bir de kurulum cdsi yok mu mouse'nin ? Varsa onu kurun.

Farelerin çalışması için windows 7 de gömülü olan sürücünün yetmesi gerekir. Çünkü işletim sistemi kurulum ekranında dahi çalışır fare ve klavyeler. Bu sürücü probleminden ziyade güç problemi gibi geldi bana. Fareyi masaüstü bir bilgisayarda deneyin. Orada çalışıyor ise laptop un usb çıkışında problem olabilir. Başka usb portu deneyin. O da olmaz ise harici güç ile beslenen bir usb portu deneyebilirsiniz. Ama sürücü problemi olup olmadığından emin olmak gerek en başta logitech gaming software yazılımını yükleyip bir bakın fare yazılım tarafından tanınıyormu diye.

Farelerin çalışması için windows 7 de gömülü olan sürücünün yetmesi gerekir. Çünkü işletim sistemi kurulum ekranında dahi çalışır fare ve klavyeler. Bu sürücü probleminden ziyade güç problemi gibi geldi bana. Fareyi masaüstü bir bilgisayarda deneyin. Orada çalışıyor ise laptop un usb çıkışında problem olabilir. Başka usb portu deneyin. O da olmaz ise harici güç ile beslenen bir usb portu deneyebilirsiniz. Ama sürücü problemi olup olmadığından emin olmak gerek en başta logitech gaming software yazılımını yükleyip bir bakın fare yazılım tarafından tanınıyormu diye.
Gaming software yi indirdim fakat hala aynı şuan aygıtlar ve yazıcılara girdiğimde belirtilmemiş olarak gozukuyor ama aygıt yönetıcısıne gırdıgımde klavye bölümünü genişletince orda gözüküyor kaldırıyorum sürücü ayrıntıları diyorum sürücü güncel değildir düzgün çalışamıyor yazıyorr sürücüyü güncelle dıyorum ilk otomatık denıyorum 2 3 dk bekletıyor yukluyor dıye sonra wındows bu sürücüyü yükleyemedi tarzı yazı gelıyor bilgisayarımda ara ve yukle dıyorum yine aynı kafayı yiyicem lütfen bilen biri yardım etsin internetten ne sürücü yüklemem gerekiyor veya ne yapmam gerekiyor bi mauseyı neden klavye olarak görürkü anlamış değilim...

Başka bilgisayarda da aynı problemi yapıyor ise korkarım farede fiziksel problem olabilir.
malesef sadece laptopumda boyle bir sorun yaşıyorum başka bir fare taktıgımdada klavye olarak goruyor surucu yazılımı yuklenmemıs bu aygıt düzgün çalışmıyor yazıyor sürücüyüde guncelliyemiyorum :D

malesef sadece laptopumda boyle bir sorun yaşıyorum başka bir fare taktıgımdada klavye olarak goruyor surucu yazılımı yuklenmemıs bu aygıt düzgün çalışmıyor yazıyor sürücüyüde guncelliyemiyorum :D

Ylanizca laptop ta ise farede sorun olmadığı açık. Laptopu sıfırlamayı deneyebilirsiniz çünkü bir sürücü çakışması var gibi.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı