Logitech G102 Prodigy Mouse İnceleme

Sanalmarketim.com'dan mousepad ile birlikte 152 TL'ye ( +kargo ) aldım. Pazar günü ürünü sipariş etmiştim, Çarşamba sabahı elime ulaştı. Önce Mouse'den bahsediyim. Kutu içeriğinde mouse ve kullanma klavuzu var. Logitech G Pro dış görünüş olarak tek farkı kablosunun örgülü olmaması. G100S'e benziyor şekil olarak. Sensörü 200-6000 Dpi arasında çalışıyor. 50'şer arttırılabiliyor. Yanda iki adet proglamlanabilir tuşu var. RGB ışıklandırmaya sahip. Mousepad, Logitech'in ürünlerle bedava verdiği mousepad, OEM olarak geçiyor. Bir kutuda gelmedi, 30x40 cm ölçülerinde. Merak ettiğiniz başka bir şey varsa sorabilirsiniz.

1.png
2.png
20170201_130026.jpg
20170201_130457.jpg
20170201_130716.jpg
20170201_131546.jpg
20170201_131722.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeş ölçü boyutu sıfırların fazla. :) Logitech G 300' den büyük mü? Büyük mouselar bana göre degil. Dpi 6000 oldukça iyi rakam ama o değerlerde pek kullanilmaz. İyi bir multiplayer fps oyunundan gerekli performansı alırsın bu fareyle. Güle güle kullan...

Logitech ekipmanları çok kalitesiz buluyorum. Siz memnun kaldınız mı?

Bu arada skatezleri çok ufak görünüyor, hareketinde bir sıkıntı gözlemlediniz mi?

Kardeş ölçü boyutu sıfırların fazla. :) Logitech G 300' den büyük mü? Büyük mouselar bana göre degil. Dpi 6000 oldukça iyi rakam ama o değerlerde pek kullanilmaz. İyi bir multiplayer fps oyunundan gerekli performansı alırsın bu fareyle. Güle güle kullan...
G300'ü şeklinden dolayı beğenmedim, hem boyutu biraz küçük, hem de tutuş şekli bana uygun değildi. Logitech G102 yeni bir mouse olduğu için diğer mouselerle karşılaştırmalarını bulamadım ama boyut olarak G Pro ile aynı boyutta, ona göre diğerleriyle de kıyaslayabilirsiniz.
1.jpg

Logitech ekipmanları çok kalitesiz buluyorum. Siz memnun kaldınız mı?

Bu arada skatezleri çok ufak görünüyor, hareketinde bir sıkıntı gözlemlediniz mi?
Fiyatına göre kaliteli bir ürün, memnun kaldım. Altındaki mousepad ile normal hızda hareket ediyor, 850-1150 DPI arasında kullanıyorum, bir sıkıntı yok.

bir şey soracağım madem almışsın ben de alacağım çünkü bu mouse' umu tercih etmeliyim yoksa bunu mu bu mouse ele oturuyor mu küçük gibi sıkıntı yaşar mıyım boyutlar konusunda yardımcı olursan sevinirim
Everest Rampage SMX-R10 ORION Usb Siyah 4000 Dpi 5 Farklı Işık Makrolu Oyuncu Mouse - Segment Bilgisayar | Bütünü Oluşturan Parçalar G102 'nin boyutları bu mouse ile aynıysa alacağım bir karşılaştırma yaparsan sevinirim. :DD
Boyutları hakkında bir fikrim yok fakat Rampage SMX-R10'un şekli Redragon Phoenix ve Steelseries Kinzu V2/V3'e benziyor. G102 pek yüksek bir mouse değil. SMX-R10 uygun fiyatlı, lazer sensör kullanan 6 DPI ayarlı bir mouse. G102 2 katı fiyatında olmasına karşın yazılım ve malzeme kalitesi bakımından iyi bir ürün.

Size göre Logitech neden kalitesiz?
Çünkü Logitech firmasının bazı ürünleri hakettiğinden daha pahalıya satıldığı için. Örneğin, ben Logitech G230 oyuncu kulaklığı kullandım 7-8 ay sonra, kulaklığımın sağ kısmındaki 2 tutacak kırıldı. Ayrıca, mikrofonu sabit tutmaya yarayan içindeki o mekanizma ya kırıldı yada gevşedi. Kısaca, bazı setleri aslında kandırmaca gibi. Yani Logitech'in oyuncu kulaklıkları sanki böyle sahte premium ürün almış gibi bir his uyandırdı bana.

Size göre Logitech neden kalitesiz?

Emin olun öyle. Ben tamamen kalitesiz demiyorum, piyasadaki çoğu üründen belli bir miktarda daha kaliteli ancak kullandığım hiçbir Logitech ürünü şu an çalışır vaziyette değil, bozuluyorlar.

Eskiden 20 liraya Logitech K210 almıştım, sadece o sağlam duruyor.

Klavye alacaksanız Logitech alabilirsiniz, uygun fiyata bulunması halinde. Ancak farelerinden uzak durun. Özellikle mousepad ürünlerinden koşarak uzaklaşın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı