Logitech G102’den iyisi var mı?

FinnPUBG

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam, Bütçeden yana bir sıkıntım yok ama fare seçimi konusunda çok kararsızım. Orta boy bir ele sahibim ve tutuş şeklim ne kadar claw olsa da yarı palm diyebilirim, Logitech G300S elime biraz küçük geliyor. Razer Deadhatter, Logitech G403, Rival 110/310/600/750 hepsi güzel fareler ama hiç birisi elime oturmuyor, büyük geliyor. Daha doğrusu tam geliyor ama ben fareye değil fare bana hakimiyet kuruyormuş gibi hissediyorum. Ağır FPS oyuncusuyum Zowie serisini düşündüm ama günlük kullanım ve LOL gibi oyunlarda ses sorunu vs. Düşünmüyorum. Şuan aklımda Rival 105 veya G102 var sizce hangisini almalıyım? G102’nin G PRO ve G203 G303 modelleri var ama hiç birisi piyasada satılmıyor. G303’ü vatanda gördüm çok abartı bir fiyatı vardı.

Logitech G102 palm grip bir mouse tipi. Ben palm grip kullanıcısıyım. Yaklaşık 1 yıldır bu mouse'u kullanıyorum. Mouse orta boy ve benim elim küçük olduğu için ben memnun değilim. 1-2 saat içerisinde elimde kasılmalar ve ağrı oluşuyor. Rekabetçi oyunlarda biraz kendimi kastığım için de olabilir tabi. :D Elimin boyundan bağımsız olarak bence başarılı bir mouse değil. Orta boy bir mouse olmasına rağmen fazla yassı. Yükseklik olarak biraz küçük kalıyor. Ama her el yapısı farklı burada onlarca farklı tavsiye de alsanız hiçbir önemi yok. Gidip o mouse'u denemek zorundasınız.

"Ağır FPS oyuncusu" iseniz Zowie tavsiye ederim. EC2-B olabilir "orta boy" mouse bu.
"LOL gibi oyunlarda ses sorunu vs." derken ne demek istediğinizi tam anlayamadım.
Farenin ergonomik yapısı haricinde FPS oyunlarındaki verdiği güvenden dolayı görmezden gelinen scroll tuşunun fazla ses çıkartması ve farenin günlük kullanımda mekanikmiş gibi sert bir basma hissi olması falan.

Bütçeden yana sıkıntınız yoksa G305'i öneririm. G102'nin tasarımına sahip.
3 yıl G102 kullandıktan sonra bu modele geçtim. Elim bu fareye çok alıştığından başka bir tasarıma geçemedim. Ama G102/203/Pro/305'in yan kenarları " \ / " bu şekilde olduğundan çoğu kişiye rahat gelmiyor.

Not: Bu arada G102 ve G203 aynı fare sadece bölgesel isimlendirmeleri o şekilde.

Bütçeden yana sıkıntınız yoksa G305'i öneririm. G102'nin tasarımına sahip.
3 yıl G102 kullandıktan sonra bu modele geçtim. Elim bu fareye çok alıştığından başka bir tasarıma geçemedim. Ama G102/203/Pro/305'in yan kenarları " \ / " bu şekilde olduğundan çoğu kişiye rahat gelmiyor.

Not: Bu arada G102 ve G203 aynı fare sadece bölgesel isimlendirmeleri o şekilde.
G305 kablosuz değil mi hocam? G102 ile arasındaki fark nedir? Birde uzun süre sonra bilgisayar topluyorum herhangi bir fareden geçiş yapmayacağım için hangi fareyi kullanırsam ayak uydururum diye düşünüyorum ama dediğim gibi yarı palm yarı claw kullanıyorum. Fareye hakimiyet kurabileyim, mesela G403 mükemmel ama tuttuğum zaman sanki o beni kullanıcak gibi hissediyorum.

G102 ile G Pro arasındaki fark ne?

G305 kablosuz değil mi hocam? G102 ile arasındaki fark nedir? Birde uzun süre sonra bilgisayar topluyorum herhangi bir fareden geçiş yapmayacağım için hangi fareyi kullanırsam ayak uydururum diye düşünüyorum ama dediğim gibi yarı palm yarı claw kullanıyorum. Fareye hakimiyet kurabileyim, mesela G403 mükemmel ama tuttuğum zaman sanki o beni kullanıcak gibi hissediyorum.

G102 ile G Pro arasındaki fark ne?
G305 evet kablosuz.

G102'de 10 milyon tıklama Mercury sensörü ve ince bir kablosu var.
G Pro'da 50 milyon tıklama 3366 sensörü ve örgülü kablosu var.
G Pro Hero versiyonu ülkemizde yok.
G 102'de kablo daha iyi G Pro'da ise sensör.

Rocket Jump Ninja'nın incelemelerini izleyebilirsiniz daha detaylı bilgi için.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Hangi fareyle rahat ediyorsanız onu alın. İlk önceliğiniz rahatlık olsun.

G305 evet kablosuz.

G102'de 10 milyon tıklama Mercury sensörü ve ince bir kablosu var.
G Pro'da 50 milyon tıklama 3366 sensörü ve örgülü kablosu var.
G Pro Hero versiyonu ülkemizde yok.
G 102'de kablo daha iyi G Pro'da ise sensör.

Rocket Jump Ninja'nın incelemelerini izleyebilirsiniz daha detaylı bilgi için.

Hangi fareyle rahat ediyorsanız onu alın. İlk önceliğiniz rahatlık olsun.
Hocam modelleri karıştırdımda ben ayrı ayrı link olarak atabilir misin? G Pro olarak araştırdığım zaman kablosuz model çıkıyor G102 olarak aradığımda ise 180TL bir fiyat var. Bütçe konusunda sıkıntım yok hangisini alıyım? Hangisinde 3366 sensör var?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı