Çözüldü Logitech G103 makro tuşları kasmaya neden oluyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kharon

Kilopat
Merhaba arkadaşlar. Klavyemin modeli başlıkta da belirttiğim gibi Logitech G103. Problemim bazı oyunlardayken makro tuşlarını (sol taraftaki G1-G5 tuşları) kullandığımda oyunumda yaklaşık 1-2 saniyelik sanki Alt+Tab yapmışım gibi bir FPS düşüşü yaşıyorum. Çok önceden böyle bir şey yaşamıştım fakat kendiliğinden geçmişti. Şu an ise 2-3 gündür devam etmekte. Bilgisayarda herhangi bir değişiklik yapmadım. Bunu şu ana kadar gözlemlediğim oyunlar League of Legends ve Rainbow 6 Siege. Acaba aranızda böyle bir problem yaşayıp düzeltmiş olan var mı? Not olarak: Logitech'in klavye uygulaması güncellenmiyor, sabit bir versiyonda.

Çözüm
Aynen. Tam dediğiniz problem var. Bende de ses arttırma azaltma tuşları olarak atalı orası. Deneyeceğim yakın zamanda ve cevabınızı da yeni gördüm kusura bakmayın. Ama oyunu nasıl DX9'a alabileceğimi bilmiyorum onu araştırmam lazım.
Makro tuşlarına ses arttırıp azaltmayı mı atadın? Aynı klavye bende de var ve LoL oynarken G1-G2 tuşuyla ses arttırdığımda/azalttığımda FPS 1-2 saniyeliğine çok düşüyordu. Oyunu DX9 yapınca düzelmişti.

Makro tuşlarına ses arttırıp azaltmayı mı atadın? Aynı klavye bende de var ve LoL oynarken G1-G2 tuşuyla ses arttırdığımda/azalttığımda FPS 1-2 saniyeliğine çok düşüyordu. Oyunu DX9 yapınca düzelmişti.
Aynen. Tam dediğiniz problem var. Bende de ses arttırma azaltma tuşları olarak atalı orası. Deneyeceğim yakın zamanda ve cevabınızı da yeni gördüm kusura bakmayın. Ama oyunu nasıl DX9'a alabileceğimi bilmiyorum onu araştırmam lazım.

Çözüm

Geri
Yukarı