Logitech G203 nasıl?

SuiCast

Kilopat

Şu anki farem 13 CM. Daha küçük olmamalı boyum 1.90 ve parmaklarım uzun. Aşırı sesli ise almayacağım. Oynadığım oyun sadece CS GO.

G102 kullanıyorum bildiğim kadarıyla aynı mouse. Benim de boyum 1.90 parmaklarım uzun pençe şeklinde tuttuğum için sıkıntı olmuyor gayet rahat. CS:GO da önceki mouselerimde yaşadığım hızlı çevirince gökyüzüne bakma sorunu bunda yok.

G102 kullanıyorum ve bu mouse ile boyutları aynı. Öncelikle bu mouse küçük. Benim ellerim de küçük olmasına rağmen parmaklarım dışarıda kalıyor. Bundan önce G300s kullanıyordum. G300sin ortası daha dik ve tombuldu bu sayede avucumla tam kavrayıp mouse üzerinde hakimiyet sağlayabiliyordum ama G102 ortası daha düz olduğu için elime oturmuyor ve CS:GO oynayan biri olarak performansımı etkiledi. Mouse sol kısmında makro tuşları var ve sürekli elime çarpıyor. Ayrıca spray atarken sağ el parmaklarıyla mouse kenarına baskı uygulamak gerekiyor ama elim sürekli sağ tike çarpabiliyor çünkü eğiklik yani parmak koyacak bir alan yok. Zamanla biraz daha alıştım. Eğer pençe tutuş ile oynayacaksan sorun olmayabilir ama benim gibi küçük ellere sahip palm tutuşlu biri için bile küçük bir mouse. Buna göre iyi düşün derim.

Mouse'u ilk aldığında çok aşırı yavaş gelecektir çünkü bu mouse 1000Hz Polling Rate değerine sahip.

Hızlı mouse hareketlerine sahipsen fazla mesafe kat etmeden arkana dönmek istiyorsan gerekli G Hub ayarları;

Oyun içi sens 1
M_rawinput 0
DPi 800
Polling Rate: 125

Oyun içi sens 1
MR 0
DPİ 1500/1700
Polling Rate: 250

Oyun içi sens 1
MR 0
DPİ 1600/1800
Polling Rate 500

Oyun içi sens 1
MR 0
DPİ 1900/2350
Polling Rate 1000

Gibi komik dpi değerleine sahip olucaksın çünkü çok hassas ve kaliteli bir sensöre sahip. Eğer koldan oynuyorsan değerler tabiki değişir.
Ha birde mouseunu tam istediğin şekilde ayarlamak eğer iyi bir oyuncuysan yaklasık 2 ayını falan alır çünkü ben halen eski mouseumun değerlerini özlüyorum bunda onu yakalayamadım hep yavaş kalıyor eski mousea göre

Son düzenleme:
G102 kullanıyorum ve bu mouse ile boyutları aynı. Öncelikle bu mouse küçük. Benim ellerim de küçük olmasına rağmen parmaklarım dışarıda kalıyor. Bundan önce G300s kullanıyordum. G300sin ortası daha dik ve tombuldu bu sayede avucumla tam kavrayıp mouse üzerinde hakimiyet sağlayabiliyordum ama G102 ortası daha düz olduğu için elime oturmuyor ve CS:GO oynayan biri olarak performansımı etkiledi. Mouse sol kısmında makro tuşları var ve sürekli elime çarpıyor. Ayrıca spray atarken sağ el parmaklarıyla mouse kenarına baskı uygulamak gerekiyor ama elim sürekli sağ tike çarpabiliyor çünkü eğiklik yani parmak koyacak bir alan yok. Zamanla biraz daha alıştım. Eğer pençe tutuş ile oynayacaksan sorun olmayabilir ama benim gibi küçük ellere sahip palm tutuşlu biri için bile küçük bir mouse. Buna göre iyi düşün derim.
İşaret parmağım pençe diğer tüm parmaklarım Palm tutuyorum. Böyle tek kullanan ben miyim?

Logitech G203 Lightsync kullanıyorum. Ekim ayında almıştım. Son zamanlarda tıklama sorunu olmaya başladı. 220 TL para verdiğim mouse normal bir kullanımda birkaç ayda bozuldu ve çift tıklamaya başladı. Sorun benlik değil çünkü bundan önceki fare 6 yıldır kullandığım bir fareydi. Yani sıkça ekipman değiştiren biri değilimdir.

Logitech G203 Lightsync kullanıyorum. Ekim ayında almıştım. Son zamanlarda tıklama sorunu olmaya başladı. 220 TL para verdiğim mouse normal bir kullanımda birkaç ayda bozuldu ve çift tıklamaya başladı. Sorun benlik değil çünkü bundan önceki fare 6 yıldır kullandığım bir fareydi. Yani sıkça ekipman değiştiren biri değilimdir.
Bunu aldım bu fiyata. Bakalım nasıl.
0.2 - 1 ms arası diyor.
IMG_20210121_012116.jpg

Geri
Yukarı