Logitech G213 tuşları basmıyor

Days_Black

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel i5-13400F
MSI RTX 3080 Gaming Z Trio 10G LHR
Asus PRIME H610M-A D4
Corsair Vengeance RGB RS 16 GB (2x8) DDR4 3200 MHz CL16
Kingston NV2 SNV2S/500G PCI-Express 4.0 500 GB M.2 SSD
NZXT C750 Bronze
Phanteks Eclipse P360A Kasa
Meslek
Üniversite Öğrencisi
Herkese selamlar. Logitech G213 sahibiyim ve alalı henüz 4 ay olmadı. Bunlarla birlikte 2 aydan fazla süredir klavyemde bastığım tuşların 7-8 tanesi sürekli basmamazlık yapıyor. Mesela noktayı eklerken 4-5 kere bastım tuşa ancak öyle yazdı. Bazen de 2 kere bir anda yazıyor. Klavyeme herhangi bir hasar gelmedi. Zaten kaldı ki 2-3 aydır şehir dışındaydım ve hiç kullanamadım. Döndüm düzelir belki dedim ama hayır sorun hala devam ediyor. Amazon TR'den alınma ve garanti süresi devam ediyor. Nasıl garantiye yollayabilirim? Hatta mümkünse iade isteyeceğim çünkü bu klavyede tuş sorunu kronikmiş.

Herkese selamlar. Logitech G213 sahibiyim ve alalı henüz 4 ay olmadı. Bunlarla birlikte 2 aydan fazla süredir klavyemde bastığım tuşların 7-8 tanesi sürekli basmamazlık yapıyor. Mesela noktayı eklerken 4-5 kere bastım tuşa ancak öyle yazdı. Bazen de 2 kere bir anda yazıyor. Klavyeme herhangi bir hasar gelmedi. Zaten kaldı ki 2-3 aydır şehir dışındaydım ve hiç kullanamadım. Döndüm düzelir belki dedim ama hayır sorun hala devam ediyor. Amazon TR'den alınma ve garanti süresi devam ediyor. Nasıl garantiye yollayabilirim? Hatta mümkünse iade isteyeceğim çünkü bu klavyede tuş sorunu kronikmiş.

Ben 1.5 yıldır kullanıyorum çok nadir oluyor, iadeyi ise Amazon'dan yapacaksınız.

Ürün kronik sorunlu, Logitech ile görüşün garantisi güzel bir firma büyük ihtimalle yenisini verirler.

Tüm şikayetlerimi bildirdim geri dönüş yapacaklarını söylediler. Bende o sırada çözüm aradım ve bazılarının klavyeyi temizledikten sonra düzeldiğini gördüm. Bende şimdi tek tek söküp hepsini temizledim ve şu an hiçbir sorun yok gibi duruyor. Acaba fazla toz alan bir klavye olduğu için olabilir mi bu sorun? Her neyse eğer benim gibi G213 kullanan ve tuş sorunu olan varsa tuşları tek tek söküp güzel bir şekilde temizleyin. Sorun ortadan kalkabilir. İyi günler.

Öncelikle merhabalar, aynı sorun bende de vardı maalesef klavyenin içini açıp baktıktan sonra beyaz plastik tuş panelinin vida dedilkelerine tam girmediğini fark ettim yüksek ihtimalle bu da klavyeyi ters tutmaktan olmuştur klavyenin beyaz plastik tuş panelini vida deliklerine oturttuktan sonra düzeldi. Ayrıca tuşları çıkarırken de oynayabiliyor o plastik panel. Sorunun en kısada çözülmesi dileği ile esenlikler...

Şu G213'den ne çektik be.. 😞 Aldığınız yere gönderin yada Türkiye de garanti hizmetini nerede yaptığını öğrenin göndermektense kendiniz elden götürürsünüz. Aynısını göndermeyi sunuyorlar yada para iadesi ben para iadesini tercih etmiştim.

Yeni konular

Geri
Yukarı