Logitech G29 Direksiyon Seti İncelemesi - G29 vs G27

Ürün piyasaya çıkalı biraz zaman geçti ancak fiyatları nedeniyle inceleme fırsatını şuan buluyorum.
Öncesinde G27 model direksiyon setini de kullanmış olduğum için güzel bir karşılaştırmasını da yapacağız.

Zaten herkes 900 derece dönüş açısına sahip olduğunu - 6 + geri vites ve debriyaj pedalına sahip olduğunu biliyor. Deneyimlerimden - fiyatından bahsetmek istiyorum.

Normalde G27 direksiyon seti 1100 - 1250TL civarı fiyatlara çok rahat bulunuyordu ve yüksek fiyatlardı bunlar.
Logitech yeni modelde ek olarak simit üzerindeki tuşları değiştirmiş. Fren pedalını sertleştirip vitesten düğmeleri almış ve devir göstergesi koymuş hepsi bu. Fiyata gelecek olursak şuan sıfır olarak 1600 seviyelerinde.

PS4 uyumlu geliyor bildiğiniz üzre, PC için kulanacaklar devir göstergesinin üzerindeki tuşu sola çekip PS3 moduna alabiliyorlar. Mavi butonlar yapı itibariyle güçsüz görünüyor, ancak algılamada bir problem yok.
Sağ alttaki start butonu güzel bir ayrıntı olmuş ancak plastik olması, kırmızı dönen parçanın kalitesiz hissiyatı rahatsız etti. Metal buton koysalar çok hoş olurdu.
Bunun dışında direksiyon aynı direksiyon, mavi çizgisi falan önemsiz detaylar :) Tek artı start butonu ve PS4 uyumu. Ki PS4 uyumlu olmazsa zaten satamaz, bunu bir artı olarak da saymıyorum.

bf55ea1e-a91f-45f9-9b43-804fa8d36be8.jpg

Pedala gelecek olursak frende kullanılan yay değişmiş, frenin son kavrama noktası da daraltılmış.
Daha gerçekçi olmuş mu? Evet daha gerçekçi olmuş ancak büyük bir gelişme değil. Sadece yay değişmiş :)

ee2841f7-d846-4807-9c35-160c929a3f1f.jpg

Vites yine birebir aynı vites, birebir aynı plastik, geçişler ve tepkiler birebir aynı. Yalnızca butonlar çıkartılmış. Eski butonlu hali çok daha iyiydi bana sorarsanız, bir sürü fonksiyon atıyorduk.

ea4bcbaf-531e-4a2a-b49b-b7ea88f0a01d.jpg

G27 ve G29'da kullanılan kasa kısmı da aynı arkadaşlar, tepkiler birebir aynı. TrustMaster marka bir direksiyon seti kullandıktan sonra motor tepkilerini beğenmedim ancak normal bir vatandaşın oldukça hoşuna gidecektir :)

İkinci el piyasasında ise vites dahil olmak üzere faturalı garantili şekilde 1100TL'ye rahatlıkla bulunabiliyor.
Zorlarsanız 940'a da bulabiliyorsunuz nadir de olsa temiz bir şekilde.

Sıfır fiyatını hak ediyor mu? Kesinlikle hayır, çok pahalı!
İkinci el fiyatını hak ediyor mu? Kesinlikle hayır, çok pahalı! Tek el olmaktan kaynaklı tabi.

Kısacası önermiyorum arkadaşlar :) Çok paranız yoksa almayın, tüm parasını buna harcayacak arkadaşlar daha faydalı şeylere harcasın parasını. Bu fiyat çok fazla maalesef.

7ab817c9-2359-4e71-baad-f803ce037920.jpg
39646cfd-8327-4e3a-af0a-cdc6d9b1b4c7.jpg
6fdfe969-2d00-4c45-9b70-7793575fc913.jpg

Son düzenleme:
400 lira kar ettim dediğin cihaz bu mu Gökhan abi? Güzel detaylı bir inceleme olmuş. Bence de gereksiz pahalı biraz daha para koyup sistem toplanılabilir. Daha uygun direksiyon setleri var.

Normalde daha detaylı incelerim bilirsiniz. Ama pahalı abi yani neyini inceleyeceksin, bu fiyata bu kadar inceleniyor kusura bakmasın kimse :) Bu fiyata başka model olmayınca mecburen alıyor insanlar da.

400 lira kar ettim dediğin cihaz bu mu Gökhan abi? Güzel detaylı bir inceleme olmuş. Bence de gereksiz pahalı biraz daha para koyup sistem toplanılabilir. Daha uygun direksiyon setleri var.
210 kar etmiştim, yarın tekrar G29 satın alıyorum :) Satın almadan, alıcısını buldum bile elime geçmeden yine satmış olacağım. Zahmet harcamadan havadan gelen bir para yani, bu şekilde devam ederse sürekli al sat yapmayı düşünüyorum ne yalan söyleyeyim :)

İnceleme dediğin işte budur. @BilgisayarKurdu senin G27'ye yaptığın modları da iyi biliyoruz. Şahsi fikrim G27 daha iyiydi senin için. :D
Hafızan cidden sağlam unutmamışsın :) G27 güzeldi çünkü ucuzdu, 550TL'ye bile buluyorduk ikinci el.

Hafızan cidden sağlam unutmamışsın. :)
Seni görünce aklıma hep araba anahtarı nasıl yaptırılır, G27 pedal modu gibi yaptığın fantazik işler aklıma geliyor. Seviliyorsun Gökhan abeey. :D
G27 güzeldi çünkü ucuzdu, 550TL'ye bile buluyorduk ikinci el.
"Bunlar hep Dolar lobisi yüzünden." :ıslık:

Maşallah abi Allah işini gücünü rast getirsin yurt dışından alıp da mı satıyorsun?
Ben TR'den uyguna getirip tekrar sattığı yönünde düşünüyorum.

Daha uygun direksiyon setleri var.
Ne gibi mesela? Ben uzun zamandır direksiyon arıyorum ama 1000lira ve üzeri gibi bir bütçem yok. Uzaktan baktığında zaten bir çeşit kol için 1.600 lira istemeleri ve karşısında hala kalitesiz hissettiren parçalar koymaları da çok mantıksız. Premium ödüyorum aldığıma bak yani.
İnceleme güzel olmuş bu arada. :)

Maşallah abi Allah işini gücünü rast getirsin yurt dışından alıp da mı satıyorsun?
Allah razı olsun kardeşim senden de sağol :) Yurt dışına bulaşmıyorum çünkü hiçbir anlamı yok, çok az bir miktar daha ekleyip yurt içinden 2 yıl garantili alınabiliyor çünkü. Dışardan alıp, garantisiz ürünü 200 küsürlü kar oranıyla asla satamazsın şuan.

Seni görünce aklıma hep araba anahtarı nasıl yaptırılır, G27 pedal modu gibi yaptığın fantazik işler aklıma geliyor. Seviliyorsun Gökhan abeey. :D
Sağol var ol sen de seviliyorsun :) Yanlış anlamazsan, hatta spoiler içine gömelim ;
:kalp:

Allah işinizi rast getirsin Taner beyciğim. Çok güzel bir inceleme.
Aynı zamanda araba da satıyordum bahsi geçen üyelikte, vazgeçtik. Babamın adına o hesap :)
Sahibinden.com üyeliği de açamayacağım yakında, telefon numarası kalmadı kullanabileceğim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı