Logitech G300S vs. G102

Prodigy LightSync arasında ufak farklar var. Şu videoda eleman anlatmış. Mesela hızlanma 25 iken 30 oldu diyor. Sensörde sanırım ufak fark varmış. Tam anlayamadım. Kablo LightSync'de daha ince. Bu şekilde olunca kablonun mouse'a etkisi daha az oluyor olmalı. Ama eleman Prodigy'nin kablosu daha iyi demiş. Belki dayanıklılık açısından diyordur bilemiyorum. Tuşlarını uzun süre test edemem ama Logitech'in sitesinde daha uzun ömürlü olduğunu söylüyor demiş. Hangi model tuşları kullanıyor bilmiyorum ama halen Omron switch kullanıyor demiş.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sonuç olarak sonradan çıkan mouse'un ister istemez daha iyi olduğunu, hataları varsa düzeltildiğini insan düşünmek istiyor. Ama çift tıklama konusunda net bir şey yok.

Vatan teşhirde vardı. Her mağazada oluyor mu bilmiyorum ama gidip deneyebilirsiniz. Tutuşa ve elin büyüklüğüne göre değişiyor. Benim elim büyük değildir ama tuttuğum zaman avuç içimin biraz daha dolmasını isterdim. Ama çoğu kişi tarafından sevilen bir mouse.

Ben de G203'de ufak bir sorun vardı. Mouse'u hareket ettirdikten sonra durduğunda ufak titremeler oluyordu. Ama araştırdığım kadarıyla böyle bir sorun yaşayan yok gibi. Muhtemelen benim sistemle ilgili bir sıkıntı var. Neyse zaten G305 almayı düşünüyordum. İndirim bulunca onu aldım :) Kablosuz baya iyiymiş :)

G305 için bile çift tıklama sorunu yaşayanlar var. Logitech bu konuda biraz sıkıntılı gibi görünüyor. Ama garanti konusunda iyi olduğu söyleniyor. Umarım başımıza gelmez :)

Yıllar önce aldığım Asus Rog Sica mouse'un switch'leri değişiyordu. Yani içini açıp internetten uygun olan switch'i alıp direk değiştirebiliyorsunuz. Böylece çift tıklama olsa bile mouse'un sensörü geberene kadar kullanabilirdiniz :) Ama uzun süre geçtiği için değiştirmek istedim. Logitech'de aslında switch'leri böyle kolay değiştirilebilir hale getirseydi iyi olurdu.

Yine de eli biraz lehim tutanlar youtube da videolarını görüyorum. Tabi 2 sene içinde olursa Logitech yeni mouse yollar herhalde :) 2 seneden sonra kullanmak isteyen olursa ve çift tıklama sorunu yaşarsa belki bu şekilde halletmeye çalışır.

Prodigy LightSync arasında ufak farklar var. Şu videoda eleman anlatmış. Mesela hızlanma 25 iken 30 oldu diyor. Sensörde sanırım ufak fark varmış. Tam anlayamadım. Kablo LightSync'de daha ince. Bu şekilde olunca kablonun Mouse'a etkisi daha az oluyor olmalı. Ama eleman Prodigy'nin kablosu daha iyi demiş. Belki dayanıklılık açısından diyordur bilemiyorum. Tuşlarını uzun süre test edemem ama Logitech'in sitesinde daha uzun ömürlü olduğunu söylüyor demiş. Hangi model tuşları kullanıyor bilmiyorum ama halen Omron Switch kullanıyor demiş.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Sonuç olarak sonradan çıkan Mouse'un ister istemez daha iyi olduğunu, hataları varsa düzeltildiğini insan düşünmek istiyor. Ama çift tıklama konusunda net bir şey yok.

Vatan teşhirde vardı. Her mağazada oluyor mu bilmiyorum ama gidip deneyebilirsiniz. Tutuşa ve elin büyüklüğüne göre değişiyor. Benim elim büyük değildir ama tuttuğum zaman avuç içimin biraz daha dolmasını isterdim. Ama çoğu kişi tarafından sevilen bir mouse.

Ben de G203'de ufak bir sorun vardı. Mouse'u hareket ettirdikten sonra durduğunda ufak titremeler oluyordu. Ama araştırdığım kadarıyla böyle bir sorun yaşayan yok gibi. Muhtemelen benim sistemle ilgili bir sıkıntı var. Neyse zaten G305 almayı düşünüyordum. İndirim bulunca onu aldım :) Kablosuz bayağı iyiymiş :)

G305 için bile çift tıklama sorunu yaşayanlar var. Logitech bu konuda biraz sıkıntılı gibi görünüyor. Ama garanti konusunda iyi olduğu söyleniyor. Umarım başımıza gelmez :)

Yıllar önce aldığım ASUS ROG Sica Mouse'un Switch'leri değişiyordu. Yani içini açıp internetten uygun olan Switch'i alıp direk değiştirebiliyorsunuz. Böylece çift tıklama olsa bile Mouse'un sensörü geberene kadar kullanabilirdiniz :) Ama uzun süre geçtiği için değiştirmek istedim. Logitech'de aslında Switch'leri böyle kolay değiştirilebilir hale getirseydi iyi olurdu.

Yine de eli biraz lehim tutanlar YouTube'da videolarını görüyorum. Tabi 2 sene içinde olursa Logitech yeni mouse yollar herhalde :) 2 seneden sonra kullanmak isteyen olursa ve çift tıklama sorunu yaşarsa belki bu şekilde halletmeye çalışır.

Trendyol'dan lıgtsync modelini 198 TL'ye aldım elime oturmazsa geri yollarım 2 yıl garantisi USB girişinde hassaslık falan olursa tamir ederlermı Trendyol'dan hocam ?
Prodigy LightSync arasında ufak farklar var. Şu videoda eleman anlatmış. Mesela hızlanma 25 iken 30 oldu diyor. Sensörde sanırım ufak fark varmış. Tam anlayamadım. Kablo LightSync'de daha ince. Bu şekilde olunca kablonun Mouse'a etkisi daha az oluyor olmalı. Ama eleman Prodigy'nin kablosu daha iyi demiş. Belki dayanıklılık açısından diyordur bilemiyorum. Tuşlarını uzun süre test edemem ama Logitech'in sitesinde daha uzun ömürlü olduğunu söylüyor demiş. Hangi model tuşları kullanıyor bilmiyorum ama halen Omron Switch kullanıyor demiş.

Sonuç olarak sonradan çıkan Mouse'un ister istemez daha iyi olduğunu, hataları varsa düzeltildiğini insan düşünmek istiyor. Ama çift tıklama konusunda net bir şey yok.

Ben de G203'de ufak bir sorun vardı. Mouse'u hareket ettirdikten sonra durduğunda ufak titremeler oluyordu. Ama araştırdığım kadarıyla böyle bir sorun yaşayan yok gibi. Muhtemelen benim sistemle ilgili bir sıkıntı var. Neyse zaten G305 almayı düşünüyordum. İndirim bulunca onu aldım :) Kablosuz bayağı iyiymiş :)

Yıllar önce aldığım ASUS ROG Sica Mouse'un Switch'leri değişiyordu. Yani içini açıp internetten uygun olan Switch'i alıp direk değiştirebiliyorsunuz. Böylece çift tıklama olsa bile Mouse'un sensörü geberene kadar kullanabilirdiniz :) Ama uzun süre geçtiği için değiştirmek istedim. Logitech'de aslında Switch'leri böyle kolay değiştirilebilir hale getirseydi iyi olurdu.

Yine de eli biraz lehim tutanlar YouTube'da videolarını görüyorum. Tabi 2 sene içinde olursa Logitech yeni mouse yollar herhalde :) 2 seneden sonra kullanmak isteyen olursa ve çift tıklama sorunu yaşarsa belki bu şekilde halletmeye çalışır.

Burada yeni mouse yollar herhalde derken bu işlemi nasıl yaparız trrendyol uzerınden ıade etme kalkıyor bir sureden sonra ya da garantıye yollama nasıl yapılır? Bilgin varsa paylaşırsan teşekkürler

@Recx and Flex

Trendyol değil ama Logitech garanti dahilinde sonuç olarak yardımcı olacaktır. Ama kullanıcı hatası diye görüp garantiye sokup sokmamaya karar verirler mi onu bilemiyorum. O kadar tecrübem olmadı. Çift tıklama olursa muhtemelen değişim olur diye düşünüyorum.

Bildiğim kadarıyla sadece online siparişlere özel 14 gün kuralı var. Yani ürünü aldıktan sonra 14 gün içinde koşulsuz geri iade edilebiliyorsunuz. 14 günden sonra muhatabımız Logitech olur. Onlarla iletişime geçip garantisinden çözüme ulaştırmamız gerekiyor.

Ayrıca Logitech'in G102 veya G203'e sık sık indirim geliyor. 150 160 seviyelerinde çok indirim gördüm. Misal Mediamart üzerinden G203'ü 159 liraya almıştım. Sonradan da çok kez o fiyatlara indiğini gördüm.

Trendyol değil ama Logitech garanti dahilinde sonuç olarak yardımcı olacaktır. Ama kullanıcı hatası diye görüp garantiye sokup sokmamaya karar verirler mi onu bilemiyorum. O kadar tecrübem olmadı. Çift tıklama olursa muhtemelen değişim olur diye düşünüyorum.

Bildiğim kadarıyla sadece online siparişlere özel 14 gün kuralı var. Yani ürünü aldıktan sonra 14 gün içinde koşulsuz geri iade edilebiliyorsunuz. 14 günden sonra muhatabımız Logitech olur. Onlarla iletişime geçip garantisinden çözüme ulaştırmamız gerekiyor.

Ayrıca Logitech'in G102 veya G203'e sık sık indirim geliyor. 150 160 seviyelerinde çok indirim gördüm. Misal Mediamart üzerinden G203'ü 159 liraya almıştım. Sonradan da çok kez o fiyatlara indiğini gördüm.

@Recx and Flex

Ayrıca Logitech'in G102 veya G203'e sık sık indirim geliyor. 150 160 seviyelerinde çok indirim gördüm. Misal Mediamart üzerinden G203'ü 159 liraya almıştım. Sonradan da çok kez o fiyat
Teşekkürler cevapların için. Trendyol'dan 25 TL'lık kuponum vardı 175 TL'ye geldı aldım yanı. Garantı 2 yıl boyunca var ama Logitech'ın sıtesınden yollayacağım garanti için.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Recx and Flex

Bu arada Amazon Türkiye kendi satıcısından alınırsa 30 günlük iade imkanı sunuyor. Bu açıdan eğer istediğim ürün Amazonda varsa oradan almayı tercih ediyorum. Ayrıca kolay gelsin kargo şirketi ile gönderdiklerinde çok hızlı elime ulaşıyor.

@Recx and Flex

Bu arada Amazon Türkiye kendi satıcısından alınırsa 30 günlük iade imkanı sunuyor. Bu açıdan eğer istediğim ürün Amazon'da varsa oradan almayı tercih ediyorum. Ayrıca kolay gelsin kargo şirketi ile gönderdiklerinde çok hızlı elime ulaşıyor.

Teşekkürler... Amozandaki ürünler Türkiye'den mi geliyor

Yeni konular

Geri
Yukarı