Logitech G302 mouse sol tık düzgün çalışmıyor

MrAlbino

Decapat
Evet arkadaşlar başlıkta belirttiğim gibi, örneğin sol tıka basılı tutarak bir paragrafı seçeceğim 10 satır seçeceksem 5. satıra gelmeden kendiliğinden bırakıyor. Mesela The Long Dark oyununda kapı açıcam bunun için sol tık basılı tutmak gerekiyor ama düzgün çalışmadığı için işlem yarıda kesiliyor. Tuşun altında farenin içine üfleyince geçici olarak düzeliyor.(5-10DK) Nasıl çözebilirim bu sorunu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Fare'nin içini açıp switch etrafını temizleyin. Buton içerisine isopropyl alkol damlatıp seri şekilde bir kaç kez basın. Eğer sonuç alamazsanız iki seçeneğiniz var. Ya buton haznesini çıkarıp içindeki metali düzelteceksiniz ki çok hassas işçilik ister bu yöntem ya da benim önerim switchi yeni bir switch ile değiştireceksiniz. Elektrikçi bu işlemi yapabilir.

Sökmeden önce saç kurutma makinesı ile hafifçe ısıtın. Daha rahat çıkaracaksınız. İtinalı çıkarabilirseniz tekrar kullanmakta sorun olmaz. Sadece çıkarırken fare ayağını zedelemeyin.

Sorunu bant ile çözdüm, sol tıklama tuşunun pedine 6-7 kat ufak bant parçalarıyla ek yaparak tuşun yüksekliğini artırdım. Bu sayede sol tık daha yukarıda duruyor ve bastığımda rahat basıyor ve basılı tutunca gayet istikrarlı çalışıyor.
_20200710_153843.JPG

DSC_0870.JPG

Yeni konular

Geri
Yukarı